76,5 m kw. dla 5 osób Nowe miejsce na kuchnię

Red.

Postanowiliśmy przenieść kuchnię, by w jej miejscu urządzić dodatkowy pokój dla naszego najmłodszego dziecka. Dwa z istniejących pokoi przeznaczyliśmy dla dwojga starszych dzieci. W trzecim chcielibyśmy zaaranżować otwartą część dzienną z miejscem do spania dla nas. Możemy zrezygnować z oddzielnej toalety na rzecz drugiej, mniejszej łazienki dla dzieci. W dużej łazience potrzebna jest nam wanna oraz pralka, w małej wystarczy kabina prysznicowa. Marek z Kołobrzegu

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Dwa sąsiadujące ze sobą pokoje dzieci (wchodzi się do nich z niewielkiego korytarzyka) usytuowałam po prawej stronie mieszkania. Trzeci pokój dziecięcy znajduje się przy części dziennej i dużej łazience. Pokój dzienny został nieznacznie powiększony i szeroko otwarty na przedpokój. Na umownej granicy obydwu pomieszczeń pozostawiony fragment ściany konstrukcyjnej tworzy dekoracyjną kolumnę. Tuż przy wejściu do pokoju jest aneks jadalny z rozsuwanym stołem, a w głębi - aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery U. W części zabudowy wysuniętej na przedpokój mieszczą się podświetlane witryny. Zgodnie z Państwa życzeniem są dwie łazienki. W większej, powstałej w miejscu dawnego w.c. mieszczą się wanna (170 x 70 cm), sedes, umywalka (szer. 55 cm) i pralka (60 x 60 cm). W mniejszej, wydzielonej z przestrzeni jednego z pokoi dzieci, jest kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 55 cm) i sedes.

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Strefę dzienną z aneksem jadalnym i wypoczynkowym (miejscem do spania) oraz z wejściem do pokoju dziecka oddziela od przedpokoju fragment ściany nośnej. Tak jak w poprzedniej wersji do dwóch pozostałych pokoi dzieci prowadzi korytarzyk. W dużej łazience znajdują się wanna (150 x 70 cm), sedes, blatowa umywalka (szer. 70 cm) oraz pralka (60 x 60 cm). W małej jest kabina prysznicowa (80 x 80), sedes i umywalka (szer. 50 cm).

Skomentuj:

76,5 m kw. dla 5 osób Nowe miejsce na kuchnię