76,5 m kw. dla 3 osób Kuchnia razem z salonem

Red.

Zależy nam, by w naszym nowym mieszkaniu jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Kuchnię zostawimy otwartą na pokój dzienny. Prosimy o radę, gdzie najlepiej urządzić kąt wypoczynkowy, a gdzie ustawić stół. Jeden z mniejszych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka, drugi - na naszą sypialnię. W Łazience marzy nam się i wanna, i kabina prysznicowa. Agnieszka z Nowej Soli

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W kuchni zaplanowałam funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery U. Zmniejszenie wejścia do pokoju dziennego oraz nieznaczne przesunięcie ścianek pozwoliło wygospodarować w przedpokoju miejsce na dwie dodatkowe szafy (trzecia znajduje się w głębi pomieszczenia, przy kuchni). Usytuowaną tuż przy wejściu do mieszkania garderobę proponuję osłonić półokrągłą ścianką z luksferów, a w wejściu zamontować składane drzwi. Większy z dwóch pozostałych pokoi przeznaczyłam dla dziecka. Róg między oknami to dobre miejsce na biurko z niskimi regałami na dziecięce skarby. W sypialni rodziców jest duże łóżko, dwie szerokie komody oraz szafa wypełniająca całą ścianę. W powiększonej kosztem garderoby toalecie oprócz sedesu i małej umywalki zmieściła się półokrągła kabina prysznicowa (80 x 80 cm) oraz głęboka szafka. Łazienka pozostała w niezmienionym kształcie. Wyposażyłam ją w wannę (160 x 80 cm), umywalkę (60 cm), sedes oraz dużą pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Ustawienie pod niewielkim kątem ścianki garderoby i znajdującej się naprzeciw niej zabudowy (może pełnić funkcję szafy lub składziku) sprawia, że wejścia do mieszkania i do pokoju dziennego są teraz na wprost siebie. W pokoju, tuż przy kuchni, jest kąt jadalny ze sporym stołem, a bliżej okna balkonowego - kąt wypoczynkowy z dwoma niewielkimi kanapami i stolikiem. Przy kanapach, wzdłuż ściany, zmieściły się jeszcze dwie niskie komody. Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny zaplanowałem w rogu pokoju, przy oknie balkonowym. Zmieniłem usytuowanie drzwi do mniejszych pokoi. W pokoju dziecka powstała wnęka, którą warto zabudować szafą. Przy oknie ustawiłem łóżko oraz biurko z regałami na książki i zabawki. W przestronnej sypialni rodziców jest duże łóżko z szafkami nocnymi oraz pojemna szafa. W powiększonej kosztem przedpokoju łazience mieści się teraz - zgodnie z Państwa życzeniem - zarówno prostokątna wanna (150 x 80 cm), jak i kabina prysznicowa (80 x 80 cm). Jest tu też umywalka (szer. 56 cm) oraz płytka pralka (60 x 48 cm).

Skomentuj:

76,5 m kw. dla 3 osób Kuchnia razem z salonem