Zaplątane pnącza
Wspinają się, wiją lub płożą, tworząc zielone kaskady i parawany. Upięte na podpórkach wyglądają niczym oryginalne przestrzenne formy. Cieszą nie tylko nasze oczy - niektóre mają intensywnie pachnące kwiaty.
- Więcej o:
![Rośliny o bardzo długich pędach można rozwiesić na ścianie lub uformować z nich ciekawe kształty. Wybraliśmy te gatunki, które kwitną i pachną.<BR /> Pnącza potrzebują nie tylko miejsca do swobodnego rozrastania się, ale także podpór. Stefanotis zadowoli się pałąkami z drutu, które wystarczy wetknąć w doniczkę. Hoja, bugenwilla i jaśmin wymagają mocnej kratki; mogą się również piąć po przytwierdzonych do ściany sznurkach lub miękkich drucikach. Pamiętajmy, że rośliny o wijących się pędach potrzebują dużo światła, musi to jednak być światło rozproszone. Latem mniejsze okazy możemy wystawić na balkon albo taras (jedynie hoja nie lubi werandowania). Na świeżym powietrzu szybko urosną, jesienią trzeba je więc będzie solidnie przyciąć. Gatunkom egzotycznym na czas zimowego spoczynku należy zapewnić temperaturę około 20 st. C.<BR />Hoja, Na zdjęciu 'Hoya carnosa'. Rośliny o bardzo długich pędach można rozwiesić na ścianie lub uformować z nich ciekawe kształty. Wybraliśmy te gatunki, które kwitną i pachną.<BR /> Pnącza potrzebują nie tylko miejsca do swobodnego rozrastania się, ale także podpór. Stefanotis zadowoli się pałąkami z drutu, które wystarczy wetknąć w doniczkę. Hoja, bugenwilla i jaśmin wymagają mocnej kratki; mogą się również piąć po przytwierdzonych do ściany sznurkach lub miękkich drucikach. Pamiętajmy, że rośliny o wijących się pędach potrzebują dużo światła, musi to jednak być światło rozproszone. Latem mniejsze okazy możemy wystawić na balkon albo taras (jedynie hoja nie lubi werandowania). Na świeżym powietrzu szybko urosną, jesienią trzeba je więc będzie solidnie przyciąć. Gatunkom egzotycznym na czas zimowego spoczynku należy zapewnić temperaturę około 20 st. C.<BR />Hoja, Na zdjęciu 'Hoya carnosa'.]()
Rosliny doniczkowe: wiją się i plączą
![Paprocie nie wysuwają wprawdzie samych korzeni, ale kłącza, czyli zgrubiałe pędy podziemne, nierzadko pokryte miękkimi łuskami. Paprocie nie wysuwają wprawdzie samych korzeni, ale kłącza, czyli zgrubiałe pędy podziemne, nierzadko pokryte miękkimi łuskami.]()
Doniczkowe: korzeniem do góry
![Dekoracje. Takie ozdobienie sępolii pasmami niedźwiedziej trawy nie sprzyja zdrowemu wzrostowi rośliny - fiołki afrykańskie nie lubią, gdy cokolwiek dotyka ich liści lub kwiatów. Sadząc roślinę, umieśćmy ją w doniczce tak, by liście nie dotykały krawędzi naczynia, bo nawet staranna pielęgnacja nie uchroni ich przed zmarnieniem. Dekoracje. Takie ozdobienie sępolii pasmami niedźwiedziej trawy nie sprzyja zdrowemu wzrostowi rośliny - fiołki afrykańskie nie lubią, gdy cokolwiek dotyka ich liści lub kwiatów. Sadząc roślinę, umieśćmy ją w doniczce tak, by liście nie dotykały krawędzi naczynia, bo nawet staranna pielęgnacja nie uchroni ich przed zmarnieniem.]()
Dekorujemy wnętrza: fiołki afrykańskie
![Zofia Rydet, zdjęcie z cyklu 'Zapis socjologiczny', 1978-1990, dzięki uprzejmości Fundacji im. Zofii Rydet Zofia Rydet, zdjęcie z cyklu 'Zapis socjologiczny', 1978-1990, dzięki uprzejmości Fundacji im. Zofii Rydet]()
Polskie wnętrza sprzed lat – jak mieszkaliśmy w PRL? Niezwykły projekt Zofia Rydet
![Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury]()
Leśny azyl Agnieszki Dygant: architektura w rytmie natury
![Strefę umywalki można urządzić funkcjonalnie i estetycznie w każdej łazience Strefa umywalki]()
W strefie umywalki
![Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym. Może nowy pokrowiec na krzesełko MAMMUT? Jest tak cudownie kosmaty, że wzbudzi sensację nie tylko w pokoju dziecięcym.]()
Zaproś dom do zabawy razem z kolekcją GREJSIMOJS
![Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym! Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!]()
Mikrowybudzenia w sezonie grzewczym!









