Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

55,5 m kw. dla 3 osób Widny pokój dla dziecka

Red.

W naszym dwupokojowym mieszkaniu chcielibyśmy wydzielić dodatkowy, choćby niewielki pokój dla małego dziecka. W pokoju dziennym oprócz dużego stołu są nam potrzebne regały na pokaźny księgozbiór. Zastanawiamy się, gdzie najlepiej urządzić kuchnię. Prosimy również o wygospodarowanie miejsca na szafy i na wygodny kąt do pracy z dwoma biurkami. Dorota z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Oprócz małego łóżka z szafką nocną w pokoju dziecka zaplanowałam komodę. Kiedy maluch podrośnie, w tym miejscu może stanąć np. biurko. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery U. Lodówkę osłania krótka ścianka; w ściance po drugiej stronie wejścia do kuchni proponuję zamontować luksfery. Pokój dzienny został powiększony o garderobę - w jej miejscu znajduje się teraz wygodny aneks jadalny z dużym stołem. W drugiej części pomieszczenia, w pobliżu drzwi balkonowych, jest kąt wypoczynkowy z kanapą, fotelem i stolikiem oraz szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny. Po jej obu stronach stoją pojemne regały na domowy księgozbiór. W mniejszym pokoju jest Państwa sypialnia. Mieści się w niej łóżko z szafkami nocnymi, dwa biurka i dwie szafy. Nad drzwiami można zbudować pawlacz. W łazience zaplanowałam dużą wannę (160 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Pralka stoi w pomieszczeniu gospodarczym - dawnym w.c.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Ściana z drzwiami do pokoju dziecka została nieco przesunięta, dzięki czemu w przedpokoju powstała spora wnęka na dwie szafy zamykane składanymi drzwiami. Takie same szafy zaplanowałem również w pokoju dziecka; oprócz nich znajduje się w nim małe łóżko, biurko oraz regaliki na książki i zabawki. Na środku pomieszczenia jest dużo wolnej przestrzeni do zabawy. Kuchnię - nieco mniejszą niż planowana, ale nadal funkcjonalną - urządziłem w miejscu dawnej łazienki. Jest całkowicie otwarta na przedpokój; ciąg kuchenny w kształcie litery L osłania ścianka. W głębokiej wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych jest doskonałe miejsce na zabudowane urządzenia (np. lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową) oraz na szafki i szuflady. Aneks jadalny z dużym stołem usytuowałem w pokoju dziennym, tuż przy ścianie kuchni (w miejscu zlikwidowanej, podobnie jak w poprzedniej wersji, garderoby). W dalszej części pokoju, blisko drzwi balkonowych, znajduje się aneks wypoczynkowy, a w nim: kanapa, dwa fotele, szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny oraz kilka regałów mieszczących spory księgozbiór. Z pokoju dziennego wchodzi się do sypialni rodziców zaaranżowanej w miejscu dawnej kuchni. Pomieszczenie to jest zamykane przesuwanymi drzwiami chowanymi w kieszeni w ścianie (po otwarciu nie zajmują więc przestrzeni). Zgodnie z Państwa życzeniem zaplanowałem tu dwa biurka - stoją naprzeciw siebie, ale można je też usytuować równolegle do okna. Jest również duże łóżko dostępne z jednej strony i pojemna szafa. Z sypialnią sąsiaduje łazienka, która powstała z części poprzednio planowanej kuchni oraz toalety. W niewielkim pomieszczeniu swobodnie mieszczą się niezbędne urządzenia: narożna kabina prysznicowa (90 x 90 cm), umywalka (szer. 50 cm) i podwieszany sedes. Natomiast płytką pralkę (48 x 60 cm) oraz podwieszaną suszarkę proponuję zainstalować w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym usytuowanym przy łazience (w części dawnego w.c).

Skomentuj:

55,5 m kw. dla 3 osób Widny pokój dla dziecka