Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia wysoko zabudowana

Stylizacja: Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Pasternak, Justyna Zawadzka, Szymon Zgorzelski Zdjęcia: Rafał Lipski, Jakub Pajewski, Michał Skorupski, Juliusz Sokołowski, Łukasz Zandecki, producenci

Symbolem nowoczesnej kuchni stała się teraz modułowo zabudowana ściana. Jest w niej miejsce na lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową i ekspres do kawy. Prócz tego zabudowa kryje dużo pojemnych szafek i półek.

Odkąd kuchnia została otwarta na salon, sceną główną tego pomieszczenia stała się wyspa, natomiast wysoka zabudowa z szafkami i urządzeniami elektrycznymi to dla gospodyni domowej zaplecze techniczne oraz praktyczny magazyn zapasów. Zabudowa może stać się dekoracyjnym meblem, np. z frontami wykończonymi przyciągającym wzrok fornirem z drewna egzotycznego albo kolorowym laminatem. Wtedy warto zabudowę umieścić przy najbardziej widocznej ścianie. Natomiast zabudowa w kolorze ściany optycznie wtapia się we wnętrze i przestaje być widoczna.

- Przy lodówce warto umieścić szafkę cargo - łatwy dostęp do wszystkich produktów ułatwi i przyspieszy pracę. Dobrze jest też zaplanować wąską szafkę na mop i na środki czystości.

- Montaż piekarnika lub mikrofalówki na wysokości kuchennego blatu pozwoli uniknąć niewygodnego schylania się - łatwiej będzie wkładać i wyjmować potrawy oraz kontrolować przebieg przygotowywania dań. Na tej samej wysokości zwykle umieszcza się też przeznaczony do zabudowy ciśnieniowy ekspres do kawy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia wysoko zabudowana