Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

80,5 m kw. dla 4 osób Dodatkowy aneks sypialny

Red.

Przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Dwa mniejsze pokoje będą dla córki i syna, a w największym chcemy wygospodarować miejsce do spania dla nas. Myśleliśmy o rozkładanej kanapie, ale może udałoby się wydzielić ściankami malutką sypialnię zamykaną suwanymi drzwiami? Bardzo podobają mi się takie rozwiązania. Jak urządzić kuchnię otwartą na pokój dzienny? Ewa z Elbląga

Rozwiązanie 1

Ryszard Tomasik

Kuchnia znajduje się w zaplanowanym miejscu. Proponuję połączyć ją nie tylko z pokojem, ale także z przedpokojem - dzięki temu powstanie przestronna i widna część dzienna. Ciąg kuchenny ma kształt litery L. Na jego końcu stoi regał na sprzęt RTV, a przy nim okrągły stół na sześć osób. W głębi strefy dziennej znajduje się kąt wypoczynkowy z kanapą i szafkami (regałami) po bokach. Dwa mniejsze pokoje przeznaczyłem dla dzieci. W każdym jest łóżko, szafa, biurko oraz regaliki na książki, przybory szkolne i zabawki. Toaleta, podobnie jak łazienka, została nieznacznie przesunięta w stronę pokoju. To pozwoliło wygospodarować w przedpokoju, przy drzwiach wejściowych, miejsce na garderobę. W w.c. oprócz sedesu i umywalki można zainstalować kabinę prysznicową (90 x 90 cm). W łazience zaplanowałem asymetryczną wannę narożną (160 x 100 cm), sedes oraz umywalkę (szer. 60 cm) zamontowaną na blacie; pod nim mieści się pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Z sypialnią sąsiaduje duża garderoba, do której wchodzi się z przedpokoju. Kuchnia jest otwarta na pokój dzienny. Ciąg roboczy w kształcie litery U został zakończony półokrągłym blatem-barkiem, przy którym można zjeść szybki posiłek. Duży stół stoi w głębi pokoju dziennego. Zaokrąglony jest również narożnik łazienki, co ułatwi poruszanie się po przedpokoju. Ten fragment ściany proponuję zbudować z luksferów, które doświetlą pomieszczenie. W łazience mieści się wy-godna prostokątna wanna (170 x 80 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz duża pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

80,5 m kw. dla 4 osób Dodatkowy aneks sypialny