Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

51 m kw. dla 2 osób: część dzienna z aneksami

Red.

Marzymy o przestronnej i jasnej części dziennej z otwartą kuchnią. Zastanawiamy się, jak zaaranżować część wypoczynkową oraz aneks kuchenno-jadalny. Kuchnia nie musi być bardzo duża, bo nie gotujemy zbyt wiele. Czy można zainstalować w niej pralkę? Szukamy także pomysłu na urządzenie przedpokoju. Jak go powiększyć? Czy uda się znaleźć miejsce na garderobę? Krystyna i Marek z Kalisza

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Aneks kuchenny pozostał w planowanym miejscu. Przewidziałam w nim jeden ciąg roboczy, w którym oprócz zlewozmywaka i kuchenki mieści się duża pralka (60 x 60 cm). Lodówka stoi we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych. Na granicy kuchni i pokoju jest miejsce na stół, przy którym mogą wygodnie usiąść co najmniej cztery osoby. Wyposażenie aneksu wypoczynkowego stanowią dwie małe kanapy, stolik, regały na książki oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Wydzielenie garderoby w sypialni spowodowało konieczność przesunięcia drzwi w stronę łazienki. W pokoju, który ma teraz bardziej regularny kształt, stoi dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami po bokach. Zmienił się również kształt łazienki. W jej przestrzeń (pomniejszoną na rzecz przedpokoju) włączyłam fragment pokoju dziennego - dzięki temu powstało miejsce na wygodną prostokątną wannę (170 x 80 cm). W części bliżej wejścia do pomieszczenia zainstalowałam umywalkę (szer. 50 cm) oraz sedes.

Rozwiązanie 2

Katarzyna Jekiełek

Dwie sąsiadujące ze sobą garderoby wydzieliłam z przestrzeni sypialni. Do jednej, zamykanej suwanymi drzwiami, wchodzi się z przedpokoju, a do drugiej - bezpośrednio z sypialni wyposażonej w ustawione centralnie duże łóżko z szafkami oraz regalik (komodę). Łazienka jest teraz nieco mniejsza - jej fragment włączyłam bowiem w przestrzeń przedpokoju. Nie straciła jednak na funkcjonalności. Proponuję zainstalować w niej nablatową umywalkę (średnica 53 cm), sedes i prostokątną wannę (180 x 80 cm) z parawanem, który umożliwi swobodne branie natrysku.

    Więcej o:

Skomentuj:

51 m kw. dla 2 osób: część dzienna z aneksami