Piękno na zimowe stresy

Tekst: Anna Skórkowska Stylizacja: Monika Karczewska, Elżbieta Kazała, Iwona Szala Zdjęcia: Anthura, Flora Dania, Paweł Słomczyński, Thoruplund

Przyroda za oknami zapadła w zimowy sen, wywołując w nas nastrój melancholii. Spróbujmy poprawić sobie samopoczucie, ciesząc się roślinami, które nie liczą się z kalendarzem.

Kwitnące rośliny możemy kupić dziś o każdej porze roku. Przynosimy je do domu zwykle w pełni rozkwitu. Aby jak najdłużej cieszyły nasze oczy, musimy zapewnić im odpowiednie warunki i właściwą pielęgnację. Wybierzmy dla nich miejsca jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione, i podlewajmy na tyle obficie, by podłoże zawsze było wilgotne (ale nie zalane). Możemy też zasilać je jednym ze specjalnych nawozów zimowych. Pamiętajmy, że dla kondycji tych roślin bardzo ważna jest panująca w pomieszczeniu temperatura. W czasie kwitnienia potrzebują 22-25 st. C, a po przekwitnięciu, w okresie spoczynku - 12-15 st. C (wtedy ograniczmy również podlewanie). Wyjątkiem jest kamelia, która najpiękniej kwitnie wtedy, gdy temperatura nie przekracza 16 st. C.

    Więcej o:

Skomentuj:

Piękno na zimowe stresy