Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka uporządkowana

Projekt wnętrza: Milena Maciak Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Wygodny dostęp do urządzeń sanitarnych, liczne szafki lub półki przeznaczone na rzeczy każdego z domowników, klarowny podział na strefy o różnej funkcji oraz estetyczny wygląd wnętrza. Dopiero gdy te warunki zostaną spełnione, można mówić o idealnie zaprojektowanej łazience. Takiej właśnie jak ta, którą prezentujemy.

WNETRZA LAZIENKA
W równym stopniu zadbano o estetyczny wygląd wnętrza i o jego wygodę. Pełni ono zarówno funkcję łazienki, jak i toalety - odrębne strefy zostały optycznie wydzielone płaszczyznami pomarańczowych płytek zestawionych z jasnym beżem. Taka spokojna kolorystyka, którą urozmaica ciemny brąz łazienkowych mebli, sprzyja relaksowi.
Fot. Monika Lewndowska
Z pomieszczenia korzysta czteroosobowa rodzina. Ponieważ w mieszkaniu nie ma osobnej toalety ani schowka, w łazience oprócz wanny i umywalki musiał się zmieścić także sedes, pralka oraz pojemne szafki. Na szczęście wnętrze jest na tyle duże, że udało się to bez problemu. Długą ścianę naprzeciw wejścia przeznaczono na strefę kąpielowo-umywalkową. Zainstalowano tam prostokątną wannę, a obok niej - umywalkę zamontowaną na blacie szafki idealnie wpasowanej w wolną przestrzeń. Mebel ma zarówno półki otwarte, jak i zamykane drzwiczkami, co ułatwia ciekawe zaaranżowanie tego kącika; na widoku można bowiem trzymać kosmetyki w estetycznych pojemnikach, a chować jedynie przedmioty opakowane mniej atrakcyjnie. Do bezpiecznego wykonywania czynności wymagających precyzji - makijażu, golenia, czesania - jest niezbędne odpowiednie oświetlenie. Zadbano również o nie - lampy zainstalowano po obu stronach dużego lustra oraz nad nim (tuż pod sufitem).

Przeciwległą ścianę zajmuje strefa gospodarcza. Zbudowano tu pojemną szafę sięgającą od podłogi aż do sufitu. Za pełnymi drzwiczkami znajdują się liczne schowki; w nich gospodarze przechowują przedmioty, które nie powinny leżeć na wierzchu: zapas papieru toaletowego, środki czystości itp. W najgłębszej szafce mieści się duża pralka i wysuwany kosz na bieliznę. Kąt przy szafie zarezerwowano na strefę sanitarną. Ponieważ nie jest on zbyt duży, zamiast sedesu standardowej wielkości zdecydowano się na kompaktowy podwieszany (zajmuje mniej miejsca, a jest równie wygodny). Przestrzeń nad ścianką instalacyjną zabudowano dwoma płytkimi szafkami na łazienkowe drobiazgi; pomiędzy nimi zaaranżowano dekoracyjną miniwnękę podświetlaną halogenową lampką.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka uporządkowana