Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka z widokiem na niebo

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Okno w łazience to prawdziwe dobrodziejstwo - nie tylko gwarantuje dobrą wentylację, ale także wpuszcza do środka naturalne światło, które tak korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. A co dopiero, gdy jest to okno w dachu, przez które widać niebo. W takim wnętrzu można się w pełni zrelaksować.

WNETRZA LAZIENKA
Ciepła kolorystyka materiałów wykończeniowych (m.in. tekowego drewna), nietypowe ozdoby i rośliny doniczkowe - to wszystko sprawia, że w łazience jest bardzo przytulnie.
Fot. Monika Lewndowska
W tej łazience na niebo można patrzeć podczas kąpieli w wannie - tę bowiem umieszczono bezpośrednio pod oknem połaciowym, na podeście. Jego wysunięta część służy jako schodek ułatwiający wejście do wanny oraz jako ławeczka, na której można przysiąść np. po kąpieli. Przy prostopadłej ścianie jest umywalka wpuszczona w długi blat z egzotycznego drewna tekowego (takim samym wyłożono całą podłogę i schodek). O przytulnym klimacie tego kącika decyduje ciepła barwa drewna oraz dodatki: stojące na blacie lustro w niebanalnej ramie i lampa wisząca z kloszem z wielokolorowego szkła. Po drugiej stronie pomieszczenia usytuowano sedes i bidet. Od strony wanny zasłania je rozłożysta palma w doniczce, dla osoby zażywającej kąpieli są więc w zasadzie niewidoczne.

    Więcej o:

Skomentuj:

Łazienka z widokiem na niebo