Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja z wykorzystaniem światła

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Rozmieszczenie w łazience urządzeń sanitarnych, zwłaszcza sedesu, zależy najczęściej od układu instalacji wodno-kanalizacyjnej, zaprojektowanej wraz z całym budynkiem. Dokonywanie radykalnych zmian w instalacji, np. żeby przesunąć w odległy kąt pomieszczenia część sanitarną, nie zawsze jest więc możliwe.

WNETRZA LAZIENKA OSWIETLENIE HALOGENOWE LAMPKI
Ściany przy wannie zostały aż po sufit wyłożone jasnymi płytkami ceramicznymi. Pomalowany na ciemnofioletowy kolor sufit przywodzi na myśl rozgwieżdżone niebo. Takie skojarzenia nasuwają się zwłaszcza wieczorem, po włączeniu halogenowych lampek.
Fot. Monika Lewndowska
Na szczęście istnieją znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze sposoby na ukrycie tego, czego nie chcemy zanadto eksponować. Można np. oszukać wzrok, umiejętnie posługując się kolorem. Właścicielka tej łazienki tak dopasowała tło do barwy muszli sedesowej, żeby ta stała się jak najmniej widoczna. Uwagę od urządzenia odciągają też nie obłożone płytkami ceramicznymi fragmenty ścian oraz sufit. Płaszczyzny te pomalowano ciemnofioletową farbą, mocno kontrastującą z białymi kafelkami w bardzo subtelny bladowrzosowy wzór. Fioletową barwę mają również fantazyjne jedwabne rolety zawieszone w oknie. Taki nietypowy dobór odcieni i dodatków sprawił, że łazienka nabrała "salonowego" wyglądu. Wrażenie to wzmacnia parkiet z drewna tekowego.

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja z wykorzystaniem światła