Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienka przedzielona na pół

Projekt wnętrza: Noemi Mezei Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Monika Lewandowska, Nigela Hope Zdjęcia: Monika Lewandowska, Karl Jorgensen

Łazienka o nieregularnym kształcie, przedzielona kominem wentylacyjnym, zazwyczaj przysparza dużych problemów aranżacyjnych. Tę wadę można jednak przemienić w zaletę. Dobrze tego dowodzi prezentowane pomieszczenie.

WNETRZA LAZIENKA ( BIALO - ZOLTA )
Wanna zajmuje część łazienki oddzieloną od części sanitarnej ścianą kominową. Jasna, słoneczna kolorystyka sprzyja relaksowi. Właśnie o takiej roli tego miejsca przypomina napis na pasie pomarańczowych płytek ceramicznych położonych nad wanną.
Fot. Alex Pavlović ( Karl Jorgenson )
Komin został tutaj jeszcze poszerzony obudową z płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki temu powstała ścianka częściowo wyodrębniająca z pomieszczenia kącik z sedesem i bidetem. Jego powierzchnia jest na tyle duża, by oprócz tych dwóch urządzeń sanitarnych zmieściła się tam jeszcze pojemna szafka wnękowa na zapasy ręczników, kosmetyków, papieru toaletowego i środków czystości. W sąsiedztwie tej strefy znajduje się przestronna kabina prysznicowa. Po drugiej stronie ścianki zainstalowano natomiast wannę, a prostopadle do niej - dwie umywalki opierające się na długim drewnianym blacie. Pomiędzy nimi umieszczono pralkę oraz schowki na bieliznę przeznaczoną do prania - niewielkie szafki zamykane drzwiczkami.

Jak widać, wszystkie strefy są wyraźnie od siebie oddzielone, dzięki czemu układ wnętrza jest bardzo klarowny. Aby podziały te były jeszcze bardziej czytelne, na płytkach, którymi obłożono ściany łazienki, widnieją reliefowe napisy w języku angielskim z żartobliwymi wskazówkami, do czego służą poszczególne urządzenia. Oczywiście, pełnią one również - a raczej przede wszystkim - funkcję dekoracyjną. Podobnie jak pasy kafelków w pomarańczowym kolorze, które obiegają całe pomieszczenie.

Skomentuj:

Łazienka przedzielona na pół