Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salon stylowo wzbogacony

Projekt wnętrza: Wojciech Strzelczyk Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Carmen Perez Zdjęcia: Rafał Lipski

Wprowadzając do nowocześnie urządzonego wnętrza elementy wystroju o całkowicie odmiennej estetyce, łatwo jest popełnić pomyłkę. Dlatego początkującym dekoratorom, bez doświadczenia w aranżowaniu wnętrz, radzimy sięgać po style w miarę jednorodne, a także szukać inspiracji w gotowych projektach.

WNETRZA LACZENIE STYLOW POKOJ MEBLE
POKÓJ DZIENNY. Wystrój nie będzie ekstrawagancki, jeśli zestawimy ze sobą style charakteryzujące się prostotą, bez wyszukanych ozdób.
Fot. Rafał Lipski
Dobrym przykładem do naśladowania może być między innymi prezentowany pokój dzienny, w którym przedmioty powstałe w zupełnie innych kulturach żyją ze sobą w pełnej symbiozie. Nawet nowoczesne meble - tapicerowany zestaw wypoczynkowy i szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny - znacznie różnią się stylem. Kanapy mają ponadczasowe, odwołujące się do klasycyzmu kształty, a szafka - bardzo oszczędną formę, tak bliską minimalizmowi. Stolik kawowy został przywieziony aż z Indonezji. Stamtąd pochodzą również drewniane fotele intarsjowane (tzn. wyłożone kilkoma różnobarwnymi gatunkami drewna) w typowy dla tego regionu wzór. Etniczny charakter mają też dekoracyjne drobiazgi: wietnamskie poduszki, szal i maty oraz australijskie instrumenty muzyczne. Mimo że przedmioty te pochodzą z oddalonych od siebie regionów świata, dobrze wyglądają razem. W czym tkwi przyczyna tej niezwykłej stylistycznej zgodności? Przede wszystkim w prostocie form, konsekwencji w doborze naturalnych materiałów i spójności kolorystycznej. Z tych samych powodów nie rażą tutaj bambusowe "tralki" wypełniające otwór przy schodach i ceglana ściana (rodem ze stylu ekologicznego). Z tej konwencji wyłamują się jedynie "barokowa" tapeta i pałacowy kryształowy żyrandol. Mimo to nie burzą wypracowanej tu harmonii.

    Więcej o:

Skomentuj:

Salon stylowo wzbogacony