Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia: aranżacja pełna światła

Projekt wnętrza: Ann-Christine Andersson/Scandinavian Living Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Projektanci wnętrz zalecają instalowanie w kuchni trzech rodzajów oświetlenia: ogólnego (na suficie), punktowego (w wybranych miejscach) oraz dekoracyjnego, pomocnego w tworzeniu nastroju.

WNETRZA KUCHNIA MEBLE
Kuchnia, zaaranżowana w jasnych kolorach, jest bardzo widna - w dzień przez duże narożne okno wpada do niej mnóstwo naturalnego światła. Po zmroku jego funkcję przejmują halogeny zainstalowane w różnych punktach pomieszczenia.
Fot. Rafa3 Lipski
Tutaj w pełni zastosowano się do tych wskazówek. Gospodarze zdecydowali się na halogeny, które emitują białe światło, zbliżone do barwy światła naturalnego - nie zmienia ono kolorów produktów żywnościowych i gotowych już dań, co jest w kuchni niezwykle ważne. W suficie zamontowano halogenowe reflektory w pojedynczych i podwójnych oprawach; te znajdujące się bezpośrednio nad blatem roboczym oświetlają również miejsce pracy. Lampki w okapie zainstalowanym nad wyspą rzucają światło na płytę grzejną, a jednocześnie - na tę część wyspy, która pełni funkcję wygodnego stołu. Natomiast kiedy domownicy mają ochotę zjeść wieczorny posiłek w nastrojowym półmroku, włączają jedynie lampki ukryte pod półkami na dekoracyjne drobiazgi oraz w przeszklonej witrynie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia: aranżacja pełna światła