Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Masz dobrze oświetloną kuchnię? Sprawdź!

Projekt wnętrza: Iwona Ciecierska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Zastosowanie kilku źródeł światła w kuchni połączonej z jadalnią lub z salonem nie tylko zapewnia dobre warunki do pracy, ale też umożliwia stworzenie nastroju dostosowanego do sytuacji. Jakie lampy i gdzie są zatem niezbędne?

WNETRZA KUCHNIA MEBLE
W niewielkim pomieszczeniu bez okna dobrze zaprojektowane oświetlenie z powodzeniem rekompensuje brak naturalnego światła. Znakomitym dowodem jest ta kuchnia.
Fot. Rafa3 Lipski
Przyjrzyjmy się prezentowanemu wnętrzu, które pod tym względem zostało zaprojektowane wręcz modelowo. Kuchnia jest tutaj częścią otwartej strefy dziennej, w skład której wchodzi również usytuowana tuż przy niej jadalnia oraz pokój dzienny. Pomieszczenie oświetlają nowoczesne świetlówki - ich zaletą jest to, że dają światło zbliżone barwą do naturalnego. Większe zainstalowano na całej długości sufitu, a mniejsze - pod wiszącymi szafkami. Ponieważ pomieszczenie jest niewielkie, taka liczba lamp sprawia, że jest w nim naprawdę jasno. Tym bardziej że do wykończenia ścian zostały użyte szklane i lustrzane tafle, czyli materiały odbijające światło i zwielokrotniające jego siłę.

Skomentuj:

Masz dobrze oświetloną kuchnię? Sprawdź!