Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnie z egzotycznego drewna

Tekst: Małgorzata Safuta Stylizacja: Dorota Brodowska, Nigela Hope, Magda Kazimierczuk, Aneta Kosiba, Maria Szkop Zdjęcia: Karl Jorgenson, Michał Skorupski, Radosław Wojnar, Łukasz Zandecki, producenci

Kuchnia z egzotycznego drewna? Czemu nie! Jest przecież trwałe i odporne na wilgoć. Poza tym przykuwa wzrok kolorami i rysunkiem słojów.

Awodire - Występuje w zachodniej Afryce. Ma kolor słomkowy, pogłębiający się z czasem do głębokiej żółci. Zdobią go ciemniejsze drobne plamki. Drewno twarde, ale dość lekkie.

Heban - Cenne drewno z różnych gatunków drzew, głównie hebanowców rosnących w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Ciemnoszare lub czarne. Ciężkie i twarde, trudno łupliwe, nie butwieje i nie niszczeje pod wpływem wilgoci.

Merbau - Pochodzi z Azji i Australii. Przybiera kolor brązowy do ciemnobrązowego, ma widoczne żółte żyłki (z ich powodu bywa nazywane drewnem inkrustowanym złotem). Bardzo twarde oraz odporne na działanie wilgoci.

Orzech amerykański - Rośnie w Ameryce Północnej. Od europejskiego różni się bardziej wyrazistą kolorystyką - ma odcienie od kremowobrązowego, przez rudobrunatny, do ciemnobrązowego i wyraźny falisty rysunek słojów.

Palisander - Szlachetne drewno z różnych gatunków drzew pochodzących z Ameryki Środkowej. Bardzo dekoracyjne , barwa od czekoladowobrązowej do fioletowoczarnej, z nieregularnymi czarnymi smugami.

Tek - Występuje głównie w Indonezji. Drewno intensywnie brązowe. z ciemnobrązowymi lub szaroczarnymi pasmami. Nie pęka i się nie paczy, jest wyjątkowo odporne na wilgoć.

Wenge - Bardzo trwałe i twarde drewno z Afryki. Ma charakterystyczną barwę ciemnego brązu z delikatniejszymi jasnymi smugami.

Zebrano - Pochodzi z Afryki centralnej. Twarde drewno o charakterystycznych prążkach, dobrze wysuszone jest odporne na wilgoć.
    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnie z egzotycznego drewna