Kuchnie z egzotycznego drewna

Tekst: Małgorzata Safuta Stylizacja: Dorota Brodowska, Nigela Hope, Magda Kazimierczuk, Aneta Kosiba, Maria Szkop Zdjęcia: Karl Jorgenson, Michał Skorupski, Radosław Wojnar, Łukasz Zandecki, producenci

Kuchnia z egzotycznego drewna? Czemu nie! Jest przecież trwałe i odporne na wilgoć. Poza tym przykuwa wzrok kolorami i rysunkiem słojów.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI
Drewno awodire rozjaśni każde wnętrze - tutaj jego świetlistą barwę podkreśla pomarańczowa ściana. Jest bardzo twarde, doskonale nadaje się więc także na kuchenne blaty.
Fot. Radosław Wojnar
Awodire - Występuje w zachodniej Afryce. Ma kolor słomkowy, pogłębiający się z czasem do głębokiej żółci. Zdobią go ciemniejsze drobne plamki. Drewno twarde, ale dość lekkie.

Heban - Cenne drewno z różnych gatunków drzew, głównie hebanowców rosnących w Azji, Ameryce Południowej i Afryce. Ciemnoszare lub czarne. Ciężkie i twarde, trudno łupliwe, nie butwieje i nie niszczeje pod wpływem wilgoci.

Merbau - Pochodzi z Azji i Australii. Przybiera kolor brązowy do ciemnobrązowego, ma widoczne żółte żyłki (z ich powodu bywa nazywane drewnem inkrustowanym złotem). Bardzo twarde oraz odporne na działanie wilgoci.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięOrzech amerykański - Rośnie w Ameryce Północnej. Od europejskiego różni się bardziej wyrazistą kolorystyką - ma odcienie od kremowobrązowego, przez rudobrunatny, do ciemnobrązowego i wyraźny falisty rysunek słojów.

Palisander - Szlachetne drewno z różnych gatunków drzew pochodzących z Ameryki Środkowej. Bardzo dekoracyjne , barwa od czekoladowobrązowej do fioletowoczarnej, z nieregularnymi czarnymi smugami.

Tek - Występuje głównie w Indonezji. Drewno intensywnie brązowe. z ciemnobrązowymi lub szaroczarnymi pasmami. Nie pęka i się nie paczy, jest wyjątkowo odporne na wilgoć.

Wenge - Bardzo trwałe i twarde drewno z Afryki. Ma charakterystyczną barwę ciemnego brązu z delikatniejszymi jasnymi smugami.

Zebrano - Pochodzi z Afryki centralnej. Twarde drewno o charakterystycznych prążkach, dobrze wysuszone jest odporne na wilgoć.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Pojemne szafki, przepastne szuflady

Podwieszane sufity

Co nad blat?

Skomentuj:

Kuchnie z egzotycznego drewna