Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie niestandardowe

Projekt wnętrza: Iwona Ciecierska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Lampy sufitowe, tak bardzo przydatne w każdym pomieszczeniu, nie oświetlają dobrze blatów, na których pracuje się w kuchni. Tę funkcję zazwyczaj przejmują halogeny lub świetlówki umieszczone pod szafkami wiszącymi. Jeśli jednak aranżacja wnętrza odbiega od tradycyjnej, tzn. nie ma górnego ciągu szafek, ich zainstalowanie nie jest oczywiście możliwe.

WNETRZA KUCHNIA MEBLE
W kuchni otwartej na pokój dzienny często rezygnuje się z górnej zabudowy, zazwyczaj przytłaczającej pomieszczenie. Dzięki temu wnętrze nabiera lżejszego, a w konsekwencji mniej "kuchennego" wyglądu.
Fot. Rafa3 Lipski
Właśnie w tej kuchni z górnej zabudowy niemal zrezygnowano. Z jednej strony narożnego okna są tylko dwie niskie szafki z przeszklonymi frontami, powieszone jedna nad drugą, a z drugiej - dwie drewniane półki na niewielkie dekoracyjne przedmioty. To jednak nie przeszkodziło w prawidłowym oświetleniu pomieszczenia. Zaplanowano je w sposób bardzo oryginalny. Nad całym ciągiem roboczym podwieszono gipsowo-kartonową ściankę, za którą zainstalowano rząd świetlówek. Tego rodzaju światło jasno i równomiernie oświetla cały blat.

Lampki halogenowe zamontowano również w podwieszanym suficie; oświetlenie ma także okap nad płytą grzejną w wyspie - gotująca przy niej osoba ma więc bardzo dobre warunki do pracy.

Obok wysokiej zabudowy, w której znajdują się kuchenne urządzenia, gospodarze umieścili wąską przeszkloną szafkę pełniącą funkcję barku. Wnętrze szafki również oświetlono, a we wnęce nad barkiem zainstalowano halogen.

    Więcej o:

Skomentuj:

Oświetlenie niestandardowe