Łazienka z wanną i prysznicem

Projekt wnętrza: Milena Maciak Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Monika Lewandowska Zdjęcia: Karl Jorgenson, Monika Lewandowska/Phototapeta

Mąż preferuje szybki prysznic, a żona woli długie kąpiele. Jak pogodzić te oczekiwania, gdy w łazience brak miejsca i na wannę, i na kabinę?

WNETRZA LAZIENKA
W łazience dominuje fiolet - taką barwę mają fragmenty ścian obłożone mozaiką i pomalowane farbą. Silne oddziaływanie fioletów łagodzą płaszczyzny w spokojnym odcieniu kremowej bieli.
Fot. Monika Lewandowska
Obydwoje nie lubią półśrodków, zamontowanie parawanu na wannie nie wchodziło więc w grę. Na szczęście w tym mieszkaniu możliwe było powiększenie łazienki kosztem sąsiedniego pomieszczenia. W wygospodarowanym w ten sposób kąciku została wymurowana kabina o nietypowym, półkolistym kształcie. W łazience bez problemu udało się również zmieścić pozostałe urządzenia (nie tylko umywalkę i sedes, ale również bidet) oraz zachować niezbędne odległości między nimi. Pamiętajmy, że aby wygodnie korzystać zarówno z kabiny, jak i z innych łazienkowych urządzeń, jej odległość od umywalki, sedesu czy bidetu powinna wynosić nie mniej niż 20-25 cm. Przed wejściem do kabiny również konieczna jest wolna przestrzeń - co najmniej 75 x 75 cm.

Skomentuj:

Łazienka z wanną i prysznicem