Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podwójna aranżacja

Projekt wnętrza: Milena Maciak Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Monika Lewandowska Zdjęcia: Karl Jorgenson, Monika Lewandowska/Phototapeta

Kabina czy wanna? Oczywiście najlepiej byłoby mieć w łazience i jedno, i drugie, jednak ze względu na wielkość pomieszczenia nie zawsze jest to możliwie. Czy wtedy musimy zrezygnować z jednego z urządzeń? Niekoniecznie.

WNETRZA LAZIENKA
Taka 'kabina' w wannie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie - nie zajmuje cennego miejsca w łazience, a umożliwia skorzystanie z natrysku. Nowoczesne parawany szczelnie przylegają do wanny i ściany, woda z prysznica nie zalewa więc podłogi.
Fot. Monika Lewandowska
Jest sposób na to, by cieszyć się zarówno kąpielami w piance, jak i szybkimi natryskami - wystarczy zamontować parawan nawannowy. Może być jedno- albo kilkuczęściowy, zrobiony (podobnie jak ścianki kabiny) z tzw. bezpiecznego szkła albo nowoczesnego tworzywa sztucznego, np. poliestyrenu, akrylu; czasem ma metalowe ramy. Montuje się go do wanny i jednocześnie do ściany. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, chociaż niepozbawione niestety wad - w standardowej wannie szerokość miejsca na natrysk wynosi tylko około 70 cm (wygodna kabina ma min. 80 cm). Dwuczęściowy parawan nawannowy z przezroczystego szkła zamontowano właśnie w tej łazience, mimo że pomieszczenie nie należy do najmniejszych i z pewnością można było wygospodarować miejsce na osobną kabinę prysznicową. Zakłóciłoby to jednak przestrzenny ład, a właścicielom bardzo zależało na ciekawie zaaranżowanym wnętrzu. Trzeba przyznać, że taki efekt udało się tutaj osiągnąć. To przede wszystkim zasługa wyrazistej kolorystyki oraz urozmaiconego doboru materiałów wykończeniowych, wśród których uwagę zwraca drewno w ciepłym odcieniu brązu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Podwójna aranżacja