Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ozdobna łazienka

Projekt wnętrza: Paweł Sokół Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Ciekawe materiały wykończeniowe na ścianach i podłodze nierzadko stają się najważniejszą ozdobą łazienki. Taki zabieg sprawdza się zwłaszcza w niewielkim wnętrzu, gdzie wszelkie niepraktyczne drobiazgi tylko ograniczają swobodę ruchów i zabierają cenną przestrzeń.

WNETRZA LAZIENKA
Do wykończenia łazienki użyto kilku różnych materiałów, ale tym, co najbardziej zwraca uwagę, jest folia z fotograficznym nadrukiem przedstawiającym kwiaty. Na ścianie nad umywalką przyklejono ogromne lustro; na dolnej części tafli jest zamontowana bateria.
Fot. Rafa3 Lipski
W prezentowanym wnętrzu atrakcyjnych materiałów zastosowano tak wiele, że ewidentnie zyskało ono na urodzie. Na podłodze położono jasnokremowy gres, na ścianach wokół wanny pas płytek ceramicznych w podobnym odcieniu, a na obudowie wanny i na fragmencie ściany - płytki trawertynu. Reszta ścian jest pokryta płytami MDF wykończonymi na dwa sposoby. Te przy sedesie do złudzenia przypominają kafelki. Taką udaną imitację uzyskano po pocięciu płyty na kawałki równej wielkości, przyklejeniu ich do ściany i pomalowaniu jasną błyszczącą farbą. Wyżej natomiast położono płyty pokryte ciemnobrązowym fornirem. Z identycznego materiału zrobiono szafkę pod umywalkę oraz pojemną szafę mieszczącą wszystkie łazienkowe akcesoria oraz zapas ręczników, kosmetyków, środków czystości itp. Użycie tak wielu materiałów różniących się nie tylko fakturą i barwą, ale również połyskliwością ożywiło sterylną atmosferę tego wnętrza i efektownie je udekorowało. Jednak największą ozdobą stał się ogromny "obraz" w wyrazistych kolorach zajmujący całą szerokość pomieszczenia. Jest to wydruk fotograficzny na specjalnej, odpornej na wilgoć folii, przyklejony do ściany i dodatkowo zabezpieczony taflą szkła ujętą w metalowe ramy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ozdobna łazienka