Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewniane wnętrze łazienki

Projekt wnętrza: Katarzyna Sybilska Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Ociepli chłodne, nazbyt sterylne wnętrze, doda mu charakteru i znakomicie skomponuje się z innymi materiałami. To wystarczające argumenty przemawiające za tym, aby do wykończenia łazienki użyć drewna.

WNETRZA LAZIENKA
Parkiet przemysłowy to materiał nie tylko dekoracyjny, ale i bardzo trwały. Prawidłowo położony i zabezpieczony jest po prostu nie do zdarcia. Wąskie deseczki z litego drewna, tzw. lamelki, ustawia się na sztorc, ściśle jedna obok drugiej, i przykleja do równego podłoża.
Fot. Rafa3 Lipski
Nie każde jednak sprawdza się w warunkach panujących w tym pomieszczeniu. Wilgoć najlepiej znoszą tzw. tłuste gatunki, pochodzące z lasów tropikalnych, np. tek, iroko, merbau, doussie. Zawarte w nich substancje tłuszczowe zwiększają ich odporność na działanie wody, dzięki czemu nie wypaczają się ani nie pękają. Poza tym ze względu na swoje piękne usłojenie i oryginalne barwy gatunki te są niezwykle dekoracyjne. Właśnie takie powody zaważyły na wyborze materiału na podłogę w prezentowanej łazience. Zdecydowano się na parkiet przemysłowy z teku. Znakomicie dopasowano do niego okładzinę ściany - duże płytki jasnego gresu imitującego marmur. Obydwa materiały stworzyły we wnętrzu spokojną, ale bardzo efektowną kompozycję kolorystyczną.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewniane wnętrze łazienki