Toskański - w pełnym słońcu

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Marianna Bauman Zdjęcia: Paweł Słomczyński

Ciepłe, jasne, bezpretensjonalne - idealne do życia. Nic dziwnego, że tradycyjne domy toskańskie są dla projektantów wnętrz niezmiennym źródłem inspiracji.

13.12.2006 WARSZAWA SESJA FOTOGRAFICZNA STYLE DLA PISMA CZTERY KATY TOSKANIA NACZYNIA OWOCE
Wzory. Tylko motywy roślinne inspirowane przyrodą charakterystyczną dla regionu Toskanii: oliwki, winogrona, cytryny, słoneczniki.
Fot. Paweł Słomczyński
O stylu w skrócie

Styl toskański, ukształtowany w środkowych Włoszech, podobnie jak inne tzw. style prowincjonalne wywodzące się z różnych regionów świata, powstawał z dala od zmieniających się nieustannie miejskich mód. Właśnie dlatego jest tak bezpretensjonalny.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięNie ma w nim nic, co mogłoby oszałamiać artystycznym wyrafinowaniem. Wyłącznie proste formy i naturalne materiały. Sprzęty - tylko niezbędne. Jednak nie brak w nim motywów dekoracyjnych.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Wzory i barwy nawiązują do przyrody i krajobrazów Toskanii. Wszystko to tworzy we wnętrzach nastrój tak radosny, że aż chce się w nich żyć.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Włoski - słodkie życie

Gianni Versace - z Meduzą w herbie

Bretoński - pochwała prostoty

    Więcej o:

Skomentuj:

Toskański - w pełnym słońcu