Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W romantycznej sypialni

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski Projekt wnętrza: Justyna Trojanowska

Miła, ładna i przytulna - czyż nie o takiej sypialni marzymy? Chociaż podobną atmosferę we wnętrzu można przywołać na wiele sposobów, najpewniejszy efekt przyniesie aranżacja w stylu zwanym romantycznym, typowym dla dawnych domów z angielskiej prowincji. Tak właśnie postąpiono tutaj.

Pomieszczenie znajdujące się na poddaszu jednorodzinnego DOMKU jest na tyle przestronne, że gospodarze zdecydowali się zbudować w nim kominek, obok którego postawili fotel ubrany w lekki pokrowiec i wyłożony miękkimi poduszkami. Już to nadało wnętrzu prawdziwie angielski charakter. A gdy w nowoczesnych oknach zamontowano stylowe żaluzjowe okiennice, wrażenie przeniesienia się w zupełnie inny świat stało się jeszcze silniejsze. W niebagatelny sposób przyczynia się do tego także kolorystyka wnętrza. Wszystkie ściany zostały pomalowane w biało-niebieskie pasy. W stylu angielskim są też lakierowane na biało stoliki nocne, lampa stojąca na jednym z nich oraz szafka bieliźniarka.

Całkiem współczesną formę ma natomiast podwójne łóżko, podobnie zresztą jak zainstalowane nad nim dwie metalowe lampki używane podczas wieczornej lektury. Jednak dzięki pomysłowości projektantki i one w rezultacie nie odstają od wyglądu innych elementów wystroju. Łóżko zostało przykryte pikowaną pasiastą narzutą, a DEKORACYJNE poduszki - obleczone w kraciaste poszewki (oczywiście wybrano tkaniny w dominujących we wnętrzu barwach). A co z lampkami? Wystarczyło przywiązać do nich staroświeckie chwosty, aby nowoczesne kształty nabrały miękkości charakterystycznej dla wytwarzanych dawniej przedmiotów.

Skomentuj:

W romantycznej sypialni