Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sypialnia z powiewem orientu

Projekt wnętrza: Patrycja Sokalska-Pomacho Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Rafał Lipski

Ustawione centralnie podwójne łóżko, dwie szafki po jego bokach, do tego szafa albo komoda - tak są na ogół umeblowane małżeńskie sypialnie. Ale czy wszystkie muszą wyglądać identycznie?

WNETRZA SYPIALNIA
Nowoczesnej sypialni styl nadały głównie kolory tkanin i tapety. To one sprawiły, że oszczędnie ozdobione wnętrze nabrało wyrazu.
Fot. Rafał Lipski
Niekoniecznie. Od nas zależy, jaki charakter nadamy wnętrzu. Można to zrobić całkiem skromnymi środkami, bez dużych nakładów finansowych, czego dowodem jest ta sypialnia. Wnętrze urządzono współczesnymi sprzętami. Chociaż mają bardzo proste formy, daleko im do minimalizmu. Szczebelkowe wezgłowie i podstawy stolików nocnych przywodzą na myśl konstrukcje mebli azjatyckich. Podobnie jak typowy dla tego regionu głęboki brąz drewna, z jakiego je zrobiono. Kolorystyka wnętrza przywołuje na myśl skojarzenia ze stylem orientalnym, który - nawiasem mówiąc - przeżywa obecnie swój renesans. Pościel, sute zasłony w oknie i tapeta, którą wyklejono fragment ściany, są utrzymane w ciemnych (tzw. biskupich) odcieniach fioletu. Mocna, pełna wyrazu barwa na tak dużych powierzchniach od razu rzuca się w oczy i w dużym stopniu określa klimat całości.

Reszta to już sprawa dodatków użytych do aranżacji sypialni. Są tu między innymi lampy z plisowanymi abażurami, rośliny doniczkowe o egzotycznym rodowodzie i sznur lampek-serduszek dekorujący wezgłowie łóżka. Te nieliczne ozdoby w zupełności wystarczą, by w nowoczesnym wnętrzu powiał gorący wschodni wiatr.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sypialnia z powiewem orientu