Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

34 m kw. dla 1 osoby: zaciszne miejsce do spania

Red.

Właśnie zostałam właścicielką niewielkiej kawalerki. Chciałabym wygospodarować w niej oddzielną sypialnię. Zależy mi jednak, by mieszkanie nadal robiło wrażenie przestronnego. Jest bardzo wysokie - aż trzy metry. Może da się to jakoś wykorzystać? Proszę też o radę, jak najlepiej zaaranżować łazienkę. Jej usytuowania i wielkości wolałabym nie zmieniać. Ania z Warszawy

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

W POKOJU DZIENNYM symboliczną granicę między strefą wypoczynkową a kuchenną stanowi barek zakończony ścianką zbudowaną w formie wnęki - może to być miejsce na regał albo efektowną witrynę. Część dzienną tworzy niewielka sofa, fotel i stolik oraz ustawiona tuż przy wejściu do pokoju szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. W aneksie kuchennym jest tylko jeden ciąg roboczy, ale na tyle długi, że bez problemu mieszczą się w nim wszystkie niezbędne sprzęty. W przejściu do SYPIALNI, z uwagi na ograniczoną przestrzeń, proponuję zamontować drzwi przesuwane. Zmieniony układ ścian w mieszkaniu pozwala wydzielić w przedpokoju obszerną garderobę, również zamykaną przesuwanymi drzwiami. Łazienka pozostała bez zmian. Z uwagi na niewielką powierzchnię warto zamiast wanny zamontować kabinę prysznicową - najlepiej narożną półokrągłą (90 x 90 cm). W pomieszczeniu zaplanowałam ponadto podwieszany sedes, umywalkę (55 cm) oraz - tuż przy wejściu - płytką pralkę (48 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Katarzyna Jekiełek

Nowy układ ścian pozwala wygospodarować miejsce na dwie niewielkie garderoby zamykane przesuwanymi drzwiami. Jedna jest dostępna bezpośrednio z sypialni, do drugiej wchodzi się z PRZEDPOKOJU. Proponuję wyburzyć ścianę oddzielającą kuchnię od przedpokoju i zrobić szerokie, niezamykane drzwiami przejście - to optycznie powiększy mieszkanie. Jeśli podłogę w obu pomieszczeniach wyłożymy takim samym materiałem (najlepiej płytkami), wrażenie przestronności będzie jeszcze większe. Funkcjonalna zabudowa w KUCHNI ma kształt litery L. Zmieści się tu też stół dla czterech osób. Po prawej stronie powstało miejsce na zaciszny kącik wypoczynkowy z niewielką kanapą oraz szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny. Zdecydowałam się nieznacznie powiększyć łazienkę kosztem przedpokoju - inaczej kąt za drzwiami wejściowymi byłby niewykorzystany. Mieści się w niej kabina prysznicowa (90 x 90 cm), sedes, umywalka, pralka (48 x 60 cm) oraz szafka (40 x 60 cm). Aby małe, ale wysokie wnętrze miało lepsze proporcje, warto zamontować podwieszany sufit z oświetleniem.

Skomentuj:

34 m kw. dla 1 osoby: zaciszne miejsce do spania