Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

24 m kw. dla 1 osoby Jeden pokój, kilka aneksów

Red.

Jak najkorzystniej zagospodarować niewielką przestrzeń w moim jednopokojowym mieszkaniu? Wystarczy mi mała kuchnia, ale w pokoju chciałbym mieć wygodny aneks jadalny z dużym stołem. Nie wiem, gdzie zaplanować aneks wypoczynkowy z rozkładaną kanapą, która będzie jednocześnie miejscem do spania. Proszę też o propozycje wyposażenia łazienki (z wanną albo z kabiną). Gdzie umieścić pralkę? W przedpokoju oczywiście przyda się szafa. Emil z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Kuchnia została otwarta na pokój. W ciągu roboczym w kształcie litery L zmieściła się pod blatem mała lodówka. Od strony pokoju, przy narożniku łazienki, zaplanowałam aneks jadalny z okrągłym stołem. W pokoju wydzieliłam dwa kąciki - wypoczynkowy z wygodną rozkładaną kanapą (jest jednocześnie miejscem do spania) oraz do pracy (oprócz biurka zmieściła się tu również niewielka szafa). Pomiędzy tymi aneksami proponuję ustawić wysoki regał na książki i na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka ma teraz nietypowy kształt, ale jest nadal funkcjonalna. W skośną ściankę warto wbudować luksfery - będą dekoracją i doświetlą pomieszczenie. W rogu łazienki znajduje się kabina prysznicowa (90 x 90 cm), a po jej bokach - umywalka (szer. 55 cm), sedes i płytka pralka (48 x 60 cm). W przedpokoju, zgodnie z Pana życzeniem, zaplanowałam szafę na okrycia wierzchnie.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Zabudowa kuchenna w kształcie litery L jest osłonięta od strony pokoju krótką ścianką. Ciąg roboczy zaczyna się lodówką zainstalowaną pod blatem. Pokój ma dobre proporcje. We wnęce przy wejściu proponuję umieścić dużą szafę (drugą zaplanowałem w przedpokoju). Przy najdłuższej ścianie pokoju stoi rozkładana kanapa ze stolikiem i płytka szafka, a naprzeciwko - komoda z łagodnie zaokrąglonym frontem na sprzęt radiowo-telewizyjny. Przy oknie, znajduje się aneks jadalny (może być z rozsuwanym stołem). W łazience jest wanna (80 x 170), sedes, umywalka (szer. 60 cm) oraz duża pralka (60 x 60 cm). W ścianie nad wanną proponuję zamontować luksfery - doświetlą łazienkę i optycznie powiększą małą kuchnię.

    Więcej o:

Skomentuj:

24 m kw. dla 1 osoby Jeden pokój, kilka aneksów