38,8 m kw., dla 3 osób: jeszcze jeden pokój w kawalerce

Red.

W naszej kawalerce przydałaby się wydzielona sypialnia z dużym łóżkiem i łóżeczkiem dla dziecka, które niedługo się urodzi. Gdzie znaleźć na nią miejsce? Jedyny pokój jest co prawda przestronny, ale ma tylko jedno okno. Zastanawiamy się również, gdzie po zmianach ustawić stół i jak urządzić kąt wypoczynkowy - gdzie umieścić kanapę, a gdzie telewizor? Wolelibyśmy nie robić wielkiej rewolucji, bo za jakieś dwa, trzy lata i tak zamierzamy zmienić mieszkanie na większe. Anna z Katowic

Jednopokojowe, 38,8 m kw., dla 3 osób
Jednopokojowe, 38,8 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Kąt wypoczynkowy jest wyposażony w kanapę, fotel oraz stolik kawowy; odbiornik telewizyjny umieściłam na szafce ustawionej przy ścianie kuchni. SYPIALNIĘ proponuję wydzielić ścianami z płyt gipsowo-kartonowych na stalowym stelażu - to tzw. lekka zabudowa, którą szybko się stawia i demontuje. Aby doświetlić to nowe pomieszczenie, w ścianie od strony kąta wypoczynkowego warto zrobić (mniej więcej metr nad podłogą) wewnętrzne okno z taflą dekoracyjnego szkła. Nie musi ona całkowicie wypełniać otworu - przez zostawione po bokach szerokie szczeliny będzie wpadało powietrze. Jego cyrkulację ułatwi także kotara w wejściu usytuowanym w skośnej ściance (ścięty narożnik umożliwi swobodne poruszanie się po PRZEDPOKOJU).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW KUCHNI z zabudową w kształcie litery L mieści się kąt jadalny z niewielkim stołem. Aby w malutkiej łazience zyskać trochę miejsca, proponuję zainstalować prostokątną wannę ze ściętym narożnikiem (160 x 70 cm), natomiast pralkę (60 x 60 cm) przenieść do kuchni. W ŁAZIENCE znajduje się jeszcze umywalka (szer. 50 cm) oraz sedes.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Zlikwidowałem drzwi z przedpokoju do pokoju oraz ścianę wydzielającą kuchnię - dzięki temu powstała widna i w miarę przestronna strefa dzienna. Zabudowa KUCHNI składa się z głównego ciągu roboczego usytuowanego wzdłuż ściany oraz półwyspu, który od strony części wypoczynkowej osłania ścianka wysokości 120 cm. Z kuchnią sąsiaduje kącik jadalny z kwadratowym stołem zaaranżowany w załomie ściany.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Także w tej wersji pralka (60 x 60 cm) została przeniesiona do kuchni. To pozwoliło wygodniej urządzić ŁAZIENKĘ (jej kształt i wielkość są takie same jak na planie wyjściowym). Proponuję zainstalować w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz sedes. W PRZEDPOKOJU zmieściły się trzy szafy wnękowe: najgłębsza jest przeznaczona na ubrania, dwie pozostałe pełnią funkcję domowych schowków.

Zobacz także:

36 m kw. dla 2 osób Dobre miejsce na sypialnię

24 m kw. dla 1 osoby Jeden pokój, kilka aneksów

39,5 m kw. dla 1 osoby Sypialnia w części dziennej    Więcej o:

Skomentuj:

38,8 m kw., dla 3 osób: jeszcze jeden pokój w kawalerce