Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

39,5 m kw. dla 1 osoby Sypialnia w części dziennej

Red.

W moim mieszkaniu o nietypowym kształcie chciałabym mieć wygodną sypialnię. Zastanawiam się, czy oddzielić ją ścianką, czy pozostawić otwartą. Bardzo proszę również o propozycje kuchennej zabudowy i usytuowanie kąta jadalnego. Potrzebny jest mi także choćby niewielki kąt do pracy z biurkiem. Czy uda się znaleźć miejsce na szafy bądź na garderobę? Barbara z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

W sypialni oprócz dostępnego z obu stron dużego łóżka z nocnymi szafkami jest niewielka garderoba zamykana suwanymi drzwiami. W narożniku pomieszczenia zaplanowałam kącik do pracy z nietypowym biurkiem osłoniętym wąską ścianką z luksferów. Pokój dzienny ma bardzo dobre proporcje. Poszerzyłam tylko wejście do niego z przedpokoju - teraz jest znacznie wygodniejsze. W trzech narożnikach pokoju usytuowałam aneksy: kuchenny z ciągiem roboczym w kształcie litery L, obok niego - wypoczynkowy z kanapą i stolikiem, a naprzeciwko - jadalny z dużym stołem. Kuchnię od strony pokoju przesłania sięgający do sufitu słupek z szafkami; jest tu również miejsce na piekarnik. Przy wejściu do sypialni stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka została nieznacznie zmniejszona, dzięki czemu przy drzwiach wejściowych do mieszkania udało się wygospodarować wnękę na małą garderobę. Żeby nie utrudniać poruszania się po niewielkim przedpokoju, proponuję zamontować do łazienki drzwi suwane, a do garderoby - składane. W łazience znajduje się prostokątna wanna (180 x 80 cm), umywalka (szer. 70 cm) oraz sedes. Przy drzwiach jest miejsce na dużą pralkę (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

Sypialnia mimo niewielkiej przestrzeni jest bardzo funkcjonalna. We wnęce przy krótszej ścianie jest duża szafa, a w ściętym narożniku - niewielka toaletka dopasowana do jego kształtu. Otwartą przestrzeń dzienną podzieliłem na dwie strefy: kuchenną z jednym ciągiem roboczym usytuowanym wzdłuż całej ściany oraz wypoczynkową z kanapą. Umowną granicę pomiędzy tymi dwoma częściami stanowi aneks jadalny z dużym stołem oraz barek. Tuż przy wejściu do pokoju powstało miejsce do pracy z biurkiem-blatem oraz praktycznymi półkami zamykanymi żaluzją. Łazienka jest mała, ale ma dobre proporcje, pozostała więc w niezmienionym kształcie. Proponuję zainstalować w niej asymetryczną narożną wannę (80 x 160 cm), sedes oraz dużą umywalkę (szer. 65 cm) wpuszczoną w blat zamontowany na całą długość ściany. Pod nim jest miejsce na pralkę (60 x 60 cm) i na pojemne szafki.    Więcej o:

Skomentuj:

39,5 m kw. dla 1 osoby Sypialnia w części dziennej