Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

36 m kw. dla 2 osób Dobre miejsce na sypialnię

Red.

Marzymy o kameralnej sypialni, ale nie wiemy, czy w tak małym mieszkaniu uda się znaleźć na nią miejsce. Aby uzyskać większą przestrzeń we wnętrzu, zdecydowaliśmy się na połączenie kuchni z pokojem. W jej pobliżu chcielibyśmy umieścić choćby mały aneks jadalny. Potrzebny jest nam też kąt do pracy. Prosimy o pomoc. Ewelina i Krzysiek z Krakowa

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Sypialnia urządzona w części pokoju jest niewielka, ale mieści się w niej duże łóżko. Z niej wchodzi się do garderoby. Przy garderobie od strony pokoju powstała spora wnęka na szafę. Ze względu na ograniczoną przestrzeń w wejściach do sypialni i do garderoby proponuję zamontować suwane drzwi (zajmują mniej miejsca niż tradycyjne). W pokoju dziennym, przy balkonowych drzwiach, mieści się kąt do pracy z dużym biurkiem, a naprzeciwko - aneks wypoczynkowy z dwoma przepastnymi fotelami. Tuż obok otwartej kuchni usytuowałam kameralny kącik jadalny. Przy krótkich ściankach znajdujących się na granicy trzech pomieszczeń jest szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Łazienka i kuchnia zostały zamienione miejscami. Do kuchni prowadzą dwa wejścia - otwarte z pokoju i zamykane suwanymi drzwiami z przedpokoju. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Łazienka jest tylko nieznacznie mniejsza od pierwotnie zaplanowanej. Po przeniesieniu jej w nowe miejsce zyskała jednak znacznie lepsze proporcje, dzięki czemu stała się ustawniejsza, a w związku z tym - bardziej funkcjonalna. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę (175 x 80 cm), sedes i wpuszczoną w długi blat umywalkę (szer. 60 cm). We wnęce, którą tworzy ścianka osłaniającą wannę, jest miejsce na otwieraną od góry pralkę (45 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Z przedpokoju do niewielkiej sypialni wchodzi się przez suwane drzwi, natomiast do części dziennej prowadzi szerokie otwarte wejście. Aneks kuchenny z ciągiem roboczym w kształcie litery L został usytuowany w narożniku pokoju. W drugiej części pomieszczenia znajduje się aneks wypoczynkowy z kanapą, dwiema szafkami i fotelem. Na umownej granicy pomiędzy strefą kuchenną a wypoczynkową usytuowałam okrągły stół. Przedpokój jest nieco większy niż planowany. Dzięki temu przy wejściu do pokoju dziennego powstało miejsce na głęboką szafę, a przy drzwiach wejściowych do mieszkania - na szafkę. W łazience jest kabina prysznicowa (80 x 80 cm), podwieszany sedes i nablatowa umywalka (szer. 65 cm). Pod blatem stoi duża pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

36 m kw. dla 2 osób Dobre miejsce na sypialnię