Salon bibliofila

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz, Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez, Zdjęcia: Robby Cyron, Hanna Długosz, Rafał Lipski, Projekt wnętrza: Piotr Kąkolewski

Chyba nie ma lepszego miejsca do czytania niż wygodny fotel przy kominku, zwłaszcza gdy w zasięgu ręki mamy obszerny księgozbiór. Czegóż może chcieć więcej miłośnik książek?

ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI WNęTRZA, aranżacje, salon, kominek, biblioteka
Salon. Szafki nad kominkiem, zamykane gładkimi drzwiczkami bez uchwytów, to domowy minimagazyn różności. Jedną z szafek przeznaczono na barek.
Fot. Hanna Długosz
Każdy, kto zajrzy do tego mieszkania, od razu wie, że domownicy to prawdziwi bibliofile. Nie dość, że w SYPIALNIACH znajdują się ich "osobiste" biblioteczki, to sporo miejsca na książki przeznaczono również we wspólnym SALONIE. Z myślą o bogatym księgozbiorze powstała sięgająca od podłogi do sufitu zabudowa z bielonego drewna dębowego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięLiczne półki (zarówno otwarte, jak i zamykane drzwiczkami) okalają kominek z obudową z jasnego piaskowca. Zajmują również ścianę w połączonym z salonem PRZEDPOKOJU. W niewielkiej odległości od biblioteki i kominka, w pobliżu okien, usytuowano aneks wypoczynkowy (z przepastnymi fotelami i kanapą), w którym domownicy spędzają dużo wolnego czasu, oczywiście z książką w ręku. Odpowiednie do czytania oświetlenie zapewniają reflektorki halogenowe zainstalowane na listwie przymocowanej do sufitu. Ich ruchome oprawy są tak nakierowane, by światło padało na każde siedzisko.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Wnętrze z wnękami

Aranżacja z biblioteką

Salon z biblioteką

Skomentuj:

Salon bibliofila