Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salon bibliofila

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz, Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez, Zdjęcia: Robby Cyron, Hanna Długosz, Rafał Lipski, Projekt wnętrza: Piotr Kąkolewski

Chyba nie ma lepszego miejsca do czytania niż wygodny fotel przy kominku, zwłaszcza gdy w zasięgu ręki mamy obszerny księgozbiór. Czegóż może chcieć więcej miłośnik książek?

Każdy, kto zajrzy do tego mieszkania, od razu wie, że domownicy to prawdziwi bibliofile. Nie dość, że w SYPIALNIACH znajdują się ich "osobiste" biblioteczki, to sporo miejsca na książki przeznaczono również we wspólnym SALONIE. Z myślą o bogatym księgozbiorze powstała sięgająca od podłogi do sufitu zabudowa z bielonego drewna dębowego.

Liczne półki (zarówno otwarte, jak i zamykane drzwiczkami) okalają kominek z obudową z jasnego piaskowca. Zajmują również ścianę w połączonym z salonem PRZEDPOKOJU. W niewielkiej odległości od biblioteki i kominka, w pobliżu okien, usytuowano aneks wypoczynkowy (z przepastnymi fotelami i kanapą), w którym domownicy spędzają dużo wolnego czasu, oczywiście z książką w ręku. Odpowiednie do czytania oświetlenie zapewniają reflektorki halogenowe zainstalowane na listwie przymocowanej do sufitu. Ich ruchome oprawy są tak nakierowane, by światło padało na każde siedzisko.

Skomentuj:

Salon bibliofila