54,5 m kw. dla 3 osób Kuchnia w części dziennej

Red.

Nie wiemy, jak urządzić aneks kuchenny wydzielony w pokoju dziennym. Zastanawiamy się, gdzie usytuować kąt jadalny i wypoczynkowy. Jeden z mniejszych pokoi chcielibyśmy przeznaczyć dla dziecka, a drugi - na naszą sypialnię. Prosimy również o propozycje urządzenia niewielkiej łazienki. Piotr z Krakowa

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Taka zabudowa była możliwa dzięki nieznacznemu przesunięciu łazienki. Do kuchni można wejść zarówno z przedpokoju, jak i z pokoju dziennego. Tuż przy niej usytuowałam kąt jadalny z niewielkim stołem. W narożniku pokoju, blisko okna balkonowego, zaplanowałam kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą (może być dodatkowym miejscem do spania), małymi szafkami i stolikiem. Przy ścianie wydzielającej kuchenną wnękę jest miejsce na duży fotel. Naprzeciwko kanapy znajduje się szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Pomieszczenia po przeciwnej stronie mieszkania zostały nieco zmniejszone - o część pokoju dziecka powiększyłam łazienkę, a w sypialni rodziców wygospodarowałam niewielką garderobę zamykaną suwanymi drzwiami. Zmienił się również kształt przedpokoju. Przy wejściu do mieszkania jest miejsce na dużą szafę i płytkie szafki na buty. W łazience proponuję zainstalować prostokątną wannę (140 x 70 cm), kabinę prysznicową (90 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Pralka (48 x 60 cm) stoi we wnęce wydzielonej przy wejściu do pomieszczenia.

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Kuchenny blat roboczy ma kształt litery L, przy ścianie z lodówką zaplanowałam bowiem pełną zabudowę. Od pokoju kuchnię oddziela barek i niska - również skośna - ścianka, przy której stoi rozkładany stół. Tuż obok usytuowałam kąt wypoczynkowy. Pokój dziecka i Państwa sypialnia zostały nieznacznie zmniejszone. W sypialni jedną ze ścian w całości zajmuje szafa (druga jest w przedpokoju, przy wejściu do mieszkania). W łazience znajduje się prostokątna wanna (140 x 70 cm), podwie- szana umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (48 x 60 cm).

Skomentuj:

54,5 m kw. dla 3 osób Kuchnia w części dziennej