Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

74 m kw. dla 2 osób Funkcjonalna przestrzeń

Red.

Zastanawiamy się, jak najlepiej zagospodarować nasze mieszkanie, żeby było przestronne i funkcjonalne. W jednym z mniejszych pokoi zaplanowaliśmy naszą sypialnię. nie wiemy, jak urządzić drugi pokój. Może przeznaczyć go na gabinet? W części dziennej marzymy o dwóch wydzielonych strefach: jadalnej (koniecznie z dużym stołem) i wypoczynkowej. W łazience chcielibyśmy zainstalować zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Prosimy również o propozycje kuchennej zabudowy. Robert z Warszawy

Rozwiązanie 1

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Umowną granicę pomiędzy kuchnią a pokojem (podkreśloną różnymi rodzajami podłogi) stanowi barek zakończony sięgającym do sufitu słupkiem z półkami na sprzęt radiowo-telewizyjny. Przy nim od strony kuchni z zabudową w kształcie litery U stoją płytkie szafki. W narożniku pokoju dziennego, naprzeciwko wejścia, zaplanowałam aneks wypoczynkowy z wygodną kanapą, a przy oknie - aneks jadalny z dużym prostokątnym stołem. Dwa sąsiadujące ze sobą małe pokoje mają dobre proporcje. Gabinet jest nieco mniejszy niż w pierwotnej wersji. Z jego części wydzieliłam toaletę, z kolei w jej dawnym miejscu urządziłam garderobę zamykaną składanymi drzwiami. Po tych niewielkich zmianach w układzie ścian wejścia do obydwu pokoi zostały przesunięte. Łazienkę powiększyłam kosztem przedpokoju. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę (160 x 100 cm), półokrągłą kabinę prysznicową (90 x 90 cm), sedes oraz umywalkę (szer. 60 cm). Pralka (60 x 60 cm) stoi w narożniku, tuż przy wejściu do pomieszczenia.

Rozwiązanie 2

Ryszard Tomasik

W pokoju dziennym oprócz aneksu wypoczynkowego z dwoma kanapami i jadalnego z okrągłym stołem usytuowałem kąt do pracy. Proponuję ustawić w nim biurko ukryte w zamykanym regale; obok niego jest drugi regał z miejscem na telewizor. Zmienił się układ ścian między pierwotnie planowanym dużym pokojem, łazienką a kuchnią. Dzięki temu kuchnia i sypialnia mają podobne proporcje, a powiększona łazienka zyskała na funkcjonalności. Kuchnię otworzyłem na przedpokój. Zaplanowałem w niej ciąg roboczy w kształcie litery L oraz kącik jadalny z prostokątnym stołem i czteroma krzesłami. W sypialni jest łóżko dostępne z dwóch stron, szafa zajmująca całą ścianę, regał oraz komody. Zgodnie z Państwa sugestią w łazience znajduje się zarówno wanna (160 x 100 cm), jak i kabina prysznicowa (90 x 90 cm). Jest też umywalka (szer. 60 cm), sedes oraz pralka (60 x 60 cm).

Skomentuj:

74 m kw. dla 2 osób Funkcjonalna przestrzeń