Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Iglasta rodzina

Tekst: Katarzyna Kowalska zdjęcia: Barbara Łączyńska, Ewa Narkiewicz, Lilianna Sokołowska, Agnieszka Waszak, Łukasz Zandecki, Plantpol Zaborze

Cóż to za wdzięczna choinka o fioletowych szyszkach? To kuzynka z Korei. Krzaczek z żółtą czuprynką jest natomiast kuzynem z Chin. Poznajmy powinowatych naszych sosen.

ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI
Sosna gęstokwiatowa ('Oculus draconis'). Pochodzi z Azji. Po 10 latach osiąga nawet 10 m. Lubi słońce.
FOT. SZKOLKA ZOSI
Wyglądają atrakcyjnie przez cały rok, nic więc dziwnego, że coraz częściej sadzi się je nie tylko w ogrodach, ale także na balkonach. Do uprawy w pojemnikach najlepiej wybierać te iglaki, które nawet w naturze nie osiągają dużych rozmiarów (tzw. powoli rosnące) albo gatunki górskie. Gdy już upatrzymy sobie odmianę, sprawdźmy, jakie ma wymagania.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięTylko nieliczne gatunki - głównie jałowce i sosny - mogą rosnąć wszędzie. Pozostałym odpowiada umiarkowana ilość słońca i lekko wilgotna gleba, ustawiajmy je więc w cieniu. Barwnym odmianom należy zapewnić półcień; w cieniu zzielenieją, natomiast zbyt ostre słońce może przypalić ich białe i jasnożółte pędy.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Balkon w gąszczu pnączy

Doniczki na sezon 2010

Skomentuj:

Iglasta rodzina