Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kuchnia całkowicie otwarta

Projekt wnętrza: Maria Witewska, Łukasz Kołasa Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Nigela Hope, Dorota Karpińska, Aneta Kosiba, Agnieszka Osak-Rejmer Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski, Sylwester Rejmer, Łukasz Zandecki

Zamiast dwóch równych rzędów szafek - stojących i wiszących - w kuchniach coraz częściej stosuje się zabudowę asymetryczną. To trend szczególnie widoczny we wnętrzach otwartych na pokój dzienny. Doskonałym przykładem takich nowoczesnych rozwiązań projektowych jest prezentowana kuchnia.

KUCHNIA WNETRZA MEBLE
W kuchni panuje idealny porządek. To zasługa pojemnych schowków zajmujących całą ścianę - dzięki nim każda rzecz ma swoje miejsce. Na wierzchu pozostaje tylko to, co niezbędne. Taki estetyczny wygląd jest szczególnie istotny w kuchniach widocznych z pokoju dziennego.
Fot. Łukasz Zandecki
Pomieszczenie stanowi część rozległej strefy dziennej składającej się z salonu, jadalni i korytarza prowadzącego do SYPIALNI. Ścianę najbardziej widoczną z części wypoczynkowej od podłogi do sufitu zabudowano szafą z jednolitymi gładkimi frontami z płyty MDF pokrytej laminatem imitującym szary dąb. Dzięki takiemu wykończeniu zabudowa sprawia wrażenie "salonowej" i - co bardzo ważne w otwartych kuchniach - ułatwia utrzymanie idealnego porządku.

Najistotniejszą zaletą takiego rozwiązania jest duża liczba rozmaitych schowków, co pozwala uniknąć zastawiania wnętrza innymi meblami. Tutaj zdecydowano się jedynie na kilka dolnych szafek - przy oknie i w wyspie, na której obok ceramicznej płyty grzejnej znajduje się dodatkowe miejsce do pracy. Szafki te mają inny kolor niż wysoka zabudowa - tutaj płyta MDF jest wykończona błyszczącym lakierem w odcieniu złamanej bieli. Stosowanie dwóch kontrastowych barw i materiałów to również charakterystyczna cecha modnych dzisiaj wnętrz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kuchnia całkowicie otwarta