Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

35,4 m kw. dla 2 osób: mała kawalerka może być wygodna

Red.

Jak przebudować jednopokojowe mieszkanie, by było wygodne dla dwóch dorosłych osób? Czy da się znaleźć miejsce na osobną sypialnię? Nie musi być duża, ale zależy nam na wyraźnym oddzieleniu jej od reszty wnętrza. Potrzebne jest również miejsce do pracy przy biurku. Zastanawiamy się, jak zaaranżować niewielką kuchnię - czy dobrym pomysłem jest otwarcie jej na pokój, czy też powinna pozostać zamkniętym pomieszczeniem? Kinga z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Fragment ściany pomiędzy strefą dzienną a SYPIALNIĄ biegnie skosem. Od strony kąta wypoczynkowego stoi przy niej szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny (ze względu na nietypowy kształt powstałej tam wnęki mebelek trzeba zamówić u stolarza). Od strony sypialni przyda się regał lub szafka (powinny mieć ścięte narożniki). Niewielka sypialnia jest wyposażona jedynie w podwójne łóżko i szafkę nocną, gabinet - w biurko i regały (bądź półki) usytuowane po bokach mebla. Te dwa aneksy umownie oddziela ścianka, przy której stoi szafa (druga szafa, dostępna ze strefy dziennej, znajduje się we wnęce przy drzwiach suwanych).

Kuchenna zabudowa ma kształt litery L. Główny ciąg roboczy nie jest zbyt długi, dlatego znalazły się w nim tylko dwa urządzenia - kuchenka oraz zlewozmywak. Dużą lodówkę umieściłam w osobnej wnęce. Niewielkie wnęki obok warto zabudować szafkami (jedna z nich stanowi wyposażenie PRZEDPOKOJU - przyda się tam miejsce na przechowywanie np. obuwia i drobnych części garderoby). W pobliżu kuchni stoi spory okrągły stół. W łazience proponuję zainstalować wannę ze ściętym bokiem (150 x 80 cm) - jest równie wygodna jak prostokątna, a nie utrudnia poruszania się po pomieszczeniu. Oprócz niej mieści się tu umywalka (szer. 55 cm), podwieszany sedes i - we wnęce przy drzwiach - otwierana do góry wąska pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery L. Pomieszczenie to, otwarte na przedpokój, jest połączone z POKOJEM DZIENNYM wewnętrznym oknem, przy którym umieściłem stół. W głębi pokoju znajduje się kąt wypoczynkowy z dwoma kanapami i stolikiem. Po wydzieleniu sypialni ŁAZIENKA została nieco zmniejszona. Zaplanowałem w niej sporą narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes. Wnęka blisko drzwi to idealne miejsce na otwieraną od góry pralkę (40 x 60 cm).

Skomentuj:

35,4 m kw. dla 2 osób: mała kawalerka może być wygodna