Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

41,2 m kw., dla 1 osoby: jak urządzić kawalerkę

Red.

Właśnie kupiłem swoje pierwsze mieszkanie, którego rozkład niezupełnie mi odpowiada, zamierzam więc przebudować wnętrze. Pokój jest tylko jeden, tymczasem przydałaby mi się osobna sypialnia - gdzie ją wydzielić, by mieszkanie nie straciło na funkcjonalności? Marzy mi się również garderoba. Jeśli to możliwe, wolałbym nie zmieniać usytuowania łazienki. Michał z Torunia

Rozwiązanie 1: sypialnia z garderobą

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Z SYPIALNI do gaderoby prowadzą przesuwane drzwi; takie same proponuję zamontować w wejściu do tego pokoju - nie będą przeszkadzały po otwarciu. Przy ścianie garderoby, od strony części dziennej i PRZEDPOKOJU, proponuję umieścić zabudowę (np. z półkami na książki) o zaokrąglonym narożniku. Mniejsza garderoba jest przeznaczona między innymi na wierzchnie okrycia. W sypialni zaplanowałam jedynie łóżko i dwie szafki.

W otwartej KUCHNI zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery U. Przy szafkach od strony kąta wypoczynkowego proponuję zbudować podwyższony zaokrąglony barek, który osłania miejsce do pracy; do niego jest dostawiony stół. Do kształtu barku nawiązuje podłoga w kuchni (praktyczne płytki ceramiczne albo gres). W głębi strefy dziennej proponuję umieścić wygodną narożną kanapę i okrągły stolik kawowy. Przy ścianie naprzeciwko jest szafka RTV.

ŁAZIENKA pozostała na swoim miejscu, nie zmieniła się też jej wielkość. Do tego pomieszczenia wybrałam asymetryczną wannę narożną (o wymiarach 150 x 80 cm), umywalkę (również model narożny) oraz sedes. Płytką pralkę ukryłam pod blatem z trójkątnymi półkami, zbudowanym w rogu naprzeciwko umywalki.

Rozwiązanie 2: z aneksami

Michał Grzelak

KUCHNIA, pomniejszona o kąt jadalny, jest otwartym pomieszczeniem. Ciąg roboczy ma kształt litery L. Jeden z jego odcinków sąsiaduje z kwadratowym stołem. Lodówka stoi we wnęce utworzonej przez dwie ścianki. Pod kuchennym blatem ukryłem standardową pralkę, co pozwoli na większą swobodę w aranżowaniu łazienki.

W niedużej SYPIALNI mieści się tylko łóżko i szafka nocna. Ponieważ nie ma tu okna, ścianę wydzielającą ten pokoik proponuję zbudować z przepuszczających światło luksferów, a w wejściu zamontować szklane suwane drzwi.

Do łazienki wchodzi się przez minigarderobę, która sąsiaduje z szafą dostępną od strony części dziennej (jeszcze jedna szafa znajduje się w przedpokoju). W ŁAZIENCE zaplanowałem dużą, wygodną kabinę prysznicową (120 x 80 cm), podwieszony sedes, umywalkę oraz wnękową szafkę.
    Więcej o:

Skomentuj:

41,2 m kw., dla 1 osoby: jak urządzić kawalerkę