Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

34,2 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokoik w kawalerce

Red.

Mieszkam z córką w kawalerce o powierzchni około 34 m kw. Czy na takiej niewielkiej powierzchni uda się wydzielić mały pokoik dla dziecka? Myślę, że dla optycznego powiększenia mieszkania warto byłoby otworzyć kuchnię. Czy zmieści się przy niej stół? Proszę również o radę, jak zaaranżować łazienkę. Czy lepiej zainstalować w niej wannę, czy kabinę? Maria z Częstochowy

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Drzwi do POKOJU DZIECKA chowają się w specjalnej kasecie w ścianie. Najlepiej wybrać przeszklone - nie tylko umożliwią dopływ światła do wnętrza, ale też optycznie je powiększą. W pokoju mieści się łóżko i dwie szafki; w razie potrzeby bez problemu można w nim usta- wić biurko. Tuż przy pokoiku znajduje się kąt wypoczynkowy z rozkładaną kanapą, która jest jednocześnie miejscem do spania, i komodą (lub regałem na książki). Naprzeciwko kanapy stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Bardzo dobrym pomysłem jest otwarcie KUCHNI na pokój dzienny - w tak małym wnętrzu każdy sposób "rozciągnięcia" przestrzeni się liczy. Ciąg roboczy zaplanowałam wzdłuż dwóch ścian; przy skośnym narożniku proponuję zainstalować kuchenkę (a nad nią dobry okap), natomiast przy oknie - zlewozmywak. Istniejąca wnęka przy pionie wodno-kanalizacyjnym to idealne miejsce na lodówkę i wąską szafkę, np. typu cargo. Przy balkonowym oknie można postawić nieduży stół. ŁAZIENKA pozostała w niezmienionym kształcie. Nie jest duża, ale i tak mieści się w niej narożna wanna (150 x 80 cm), sedes oraz umywalka (szer. 60 cm) wpuszczona w długi blat. Pod nim proponuję ukryć pralkę (45 x 60 cm); można również umieścić tam szafkę i kosz na brudną bieliznę. W przedpokoju, przy drzwiach wejściowych do mieszkania, zaplanowałam dużą szafę oraz szafkę, np. na buty.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Z pokojem dziecka sąsiaduje aneks wypoczynkowy, który na noc zmienia się w minisypialnię. Ciąg kuchenny usytuowałam wzdłuż trzech ścian; na jego końcu znajduje się blat o nietypowym kształcie, zastępujący stół. W nieco pomniejszonej łazience zaplanowałam murowaną kabinę prysznicową (brodzik 80 x 80 cm), podwieszany sedes we wnęce, umywalkę (szer. 55 cm) i dużą pralkę (60 x 60 cm). W niewielkim PRZEDPOKOJU wygospodarowałam miejsce na dwie pojemne szafy, które nie mieszczą się w pokojach.

Skomentuj:

34,2 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokoik w kawalerce