Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

61,3 m kw. dla 3 osób: wygodny gabinet w osobnym pokoju

Red.

Niedługo odbierzemy klucze do naszego pierwszego mieszkania. Postanowiliśmy przenieść kuchnię do największego pokoju, by zyskać miejsce na osobny gabinet. A może warto jakoś inaczej zaaranżować wnętrze? Zależy nam na przestronnym (w miarę możliwości) miejscu rodzinnych spotkań oraz na dwóch sypialniach - dla nas i dla dziecka. W łazience marzy się nam i wanna, i kabina prysznicowa - czy jest sposób, by się obie zmieściły? Ewa z Kielc

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Proponowany przeze mnie nowy podział mieszkania wymaga, niestety, sporych przeróbek - nie tylko przeniesienia kuchennych instalacji, ale również przestawienia kilku ścian. W krótszej ściance oddzielającej gabinet proponuję zastąpić tradycyjne drzwi przesuwanymi, które nie będą utrudniać dostępu do regałów ustawionych wzdłuż dwóch ścian. Między nimi, pod oknem wychodzącym na balkon (czyli w najlepiej oświetlonym miejscu), ustawiłam biurko do pracy przy komputerze. PRZEDPOKÓJ jest teraz większy i ma regularny kształt. Prowadzi z niego otwarte przejście do części dziennej, w której wyraźnie wydzieliłam trzy części pełniące odmienne funkcje: kuchenną i jadalnianą (usytuowane bliżej wejścia) oraz wypoczynkową (w głębi).

Przesunęłam też ściany obydwu SYPIALNI. Bliżej łazienki zaplanowałam Państwa pokój z dostępnym z obu stron szerokim łóżkiem, dwoma szafkami nocnymi oraz dużą szafą ubraniową. Miejsce na sporą szafę znalazło się także w POKOJU DZIECKA (stoi w nim jeszcze łóżko, biurko i szafka na zabawki) oraz w przedpokoju (po drugiej stronie jest szafka na buty). Łazienka - po przesunięciu ściany oddzielającej ją od kuchni - została nieco zmniejszona. W tej sytuacji zrezygnowałam z kabiny prysznicowej, ograniczając wyposażenie łazienki do naprawdę niezbędnych sprzętów. Jest w niej wanna (dł. 170 cm, najlepiej ze ściętym narożnikiem), podwieszany sedes, spora szafka oraz wmontowana w długi blat umywalka (szer. 60 cm). Pod blatem ukryłam płytką pralkę (60 x 40 cm).

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Usunięcie ściany na prawo od wejścia pozwoliło zdecydowanie powiększyć przedpokój (teraz jest w nim miejsce na obszerną szafę). Do POKOJU DZIENNEGO z aneksem kuchennym prowadzi szerokie otwarte przejście. Zabudowę kuchenną zaplanowałem w postaci jednego długiego ciągu roboczego. Od usytuowanego w głębi pomieszczenia kąta wypoczynkowego oddziela ją spory prostokątny stół.

Lewa strona mieszkania pozostała bez zmian. Większy pokój przeznaczyłem na Państwa sypialnię, mniejszy - dla dziecka. W każdym z nich udało się zmieścić szafę. Dzięki powiększeniu ŁAZIENKI o część przedpokoju bez trudu mieści się w niej zarówno wanna (szer. 170 cm), jak i kabina prysznicowa (szer. 80 cm).

Skomentuj:

61,3 m kw. dla 3 osób: wygodny gabinet w osobnym pokoju