Sypialnia w kolonialnym stylu

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Aranżacja: Dorota Karpińska Zdjęcia: Jakub Pajewski Projekt wnętrza: Uta Przyboś

Niebanalne zestawienie kolorów, orientalne meble i ozdoby budzą skojarzenia z krajami egzotycznymi. Upodobania stylistyczne gospodarzy pozostają w zgodzie z modą na aranżacje nawiązujące do kultury wschodu.

WNETRZA , POKOJ , SYPIALNIA - LOZKO Z NIEBIESKIM BALDACHIMEM , KRZESLO , NIEBIESKIE ZASLONY
Aranżacje. W tej sypialni bezsprzecznie króluje łóżko o bogatej formie. Mebel z litego drewna ma w rogach wysokie słupki, na których można rozwiesić moskitierę albo baldachim. Tutaj sznurkowe zasłony zamocowano do... lampy sufitowej, a na słupkach zawiązano tylko dolne końce tkanin. Tak "ubrana" lampa daje miłe rozproszone światło.
Fot. Jakub Pajewski
W tej SYPIALNI z dużą dbałością o szczegóły odtworzono znów modny styl kolonialny. Większość mebli - łóżko, szafki nocne, fotel - wyszła spod ręki azjatyckich rzemieślników. Ich formy nawiązują do klasycznych europejskich sprzętów, ale mają inne, obce naszej kulturze zdobienia oraz bardziej wyrazistą barwę, charakterystyczną dla egzotycznych gatunków drewna. W efekcie przyciągają wzrok swoją oryginalnością i jednoznacznie definiują styl wnętrza.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięW ten klimat znakomicie wpisuje się kolorystyka, jak również pozostałe elementy wystroju - baldachim nad łóżkiem udrapowany ze sznurkowych zasłon, lustra w ręcznie robionych ramach, fantazyjne kinkiety z kloszami ozdobionymi kolorowymi szkiełkami oraz barwne malowidło o chińskim rodowodzie, dekorujące drzwi obszernej szafy garderobianej.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Mieszkanie i dom - trendy 2010

Sypialnia w stylu zen

Sypialnia w środku lasu

Skomentuj:

Sypialnia w kolonialnym stylu