Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

25,3 m kw. dla 2 osób: wielofunkcyjny pokój w kawalerce

Red.

Mieszkamy w kawalerce, jedyny pokój musi więc pełnić kilka funkcji - być naszym pokojem dziennym, sypialnią, jadalnią oraz miejscem do pracy (jestem nauczycielką i taki kącik jest mi bardzo potrzebny). Jak to wszystko pogodzić a pomieszczeniu o powierzchni 15 metrów kwadratowych? Mamy też kłopot z urządzeniem łazienki. Chcielibyśmy zostawić w niej wannę (wtedy gotowi jesteśmy przenieść pralkę do kuchni), ale rozważamy także zainstalowanie kabiny (i pozostawienie pralki w łazience). Małgorzata z Legionowa

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Układ mieszkania nie został zmieniony, inaczej usytuowałam tylko wejście z przedpokoju do pokoju - dzięki temu lepiej można było wykorzystać miejsce przy ścianie wydzielającej łazienkę. Aby niewielki jednopokojowe mieszkanie sprawiało wrażenie przestronniejszego, kuchnia została połączona z pokojem. Na wprost nowego wejścia z PRZEDPOKOJU zaplanowałam wygodny kąt do pracy - bardzo widny dzięki znajdującemu się tutaj oknu. Oprócz biurka mieszczą się w nim regały oraz zamykane szafki, przeznaczone nie tylko na materiały związane z pracą, ale również na niewielkie domowe sprzęty. Szafki mogą być niskie, do wysokości kanapy (nie zaburzą wrażenia przestronności we wnętrzu) albo wyższe (wtedy całkowicie zasłonią biurko). Z minigabientu przez szerokie otwarte wejście przechodzi się do POKOJU DZIENNEGO z rozkładaną narożną kanapą, która na noc zamienia się w wygodne łóżko. Naprzeciwko, przy ścianie łazienki, proponuje ustawić długą niską szafkę bądź nowoczesną meblościankę - miejsce między innymi na sprzęt radiowo-telewizyjny.

Na umownej granicy pomiędzy pokojem a KUCHNIĄ stoi okrągły stół. Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; oprócz lodówki, kuchenki i zlewozmywaka, przedzielonych krótkimi odcinkami blatu roboczego, jest w niej również pralka (60 x 60 cm). Łazienka ma taki sam kształt i wielkość jak na planie wyjściowym. Dzięki przeniesieniu pralki do kuchni bez problemu zmieściła się wanna (150 x 70 cm). Jest też umywalka (szer. 50 cm) i podwieszany sedes. Duża wnęka w przedpokoju to dobre miejsce na szafę. Do małej wnęki, zbudowanej po przeniesieniu drzwi, proponuję wstawić szafkę na buty.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

W miejscu, gdzie w poprzedniej wersji był kąt do pracy, teraz jest aneks wypoczynkowo-sypialny z rozkładaną kanapą. Naprzeciw niego, przy skośnej ściance, stoi zrobiona na wymiar komoda na sprzęt RTV. Dzięki tak postawionej ściance telewizor jest dobrze widoczny z kanapy, a kuchenny blat - całkowicie zasłonięty. W kuchni, na prawo od wejścia, zaplanowałem kąt do pracy. ŁAZIENKA została nieco powiększona - przesunąłem ścianę oddzielającą ją od przedpokoju. Mieści się w niej kabina (80 x 80 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes i pralka (otwierana od góry, 40 x 60 cm). W wejściu do łazienki i do pokoju proponuję zamontować drzwi składane.
    Więcej o:

Skomentuj:

25,3 m kw. dla 2 osób: wielofunkcyjny pokój w kawalerce