Schowki w łazience

STYLIZACJA: Dorota Karpińska, Paulina Gawęcka ZDJĘCIA: Rafał Lipski

W tej łazience meble-schowki zrobiono niemal w każdym wolnym miejscu. Eleganckie szafki z egzotycznego drewna wenge dobrze wyglądałyby również w pokoju dziennym...

WNETRZA , LAZIENKA , OSWIETLENIE - KINKIETY
Szafka pod umywalką ma wygodne, pojemne szuflady. Jest przykryta długim blatem z marmuru; obudowę wanny, podłogę i ściany obłożono dużymi płytami gresu imitującymi kamień.
Fot. Rafał Lipski
W pomieszczeniu zmieściła się obszerna szafa i kilka szafek zamykanych drzwiczkami; na ścianie zawisły otwarte półki na dekoracyjne drobiazgi. Meble zostały zrobione na zamówienie - wybrano drewno wenge, ponieważ jest trwałe, odporne na wilgoć, a przy tym ma bardzo głęboką, elegancką barwę. Do mebli dobrano równie efektowne materiały wykończeniowe, m.in. marmur i gres.

Łazienkę można było tak zaprojektować, ponieważ jest stosunkowo duża - ma mniej więcej 8 m kw. Pierwotnie była o połowę mniejsza, ale właściciele zdecydowali się powiększyć ją kosztem niewielkiego sąsiedniego pokoju, którego pozostałą część przeznaczyli na garderobę. Mają teraz, co prawda, mniej pomieszczeń, ale za to w całym mieszkaniu łatwo zachować porządek.

Skomentuj:

Schowki w łazience