Odprysk na wannie

Justyna Burdow-Gołoś, architekt wnętrz

Do pustej wanny spadła rączka prysznicowa i odprysnęła emalia. Czy można jakoś naprawić takie uszkodzenie?

11.09.2005 WARSZAWA DLA MIESIECZNIKA CZTERY KATY LAZIENKA W BUDYNKU GALERIA URSYNOW WANNA KALORYFER MIESZKANIE NOWOCZESNE STYLIZACJA: MARIA SZKOP FOT. LUKASZ ZANDECKI / AGENCJA GAZETA
Fot. Łukasz Zandecki / AG
W większości sklepów chemicznych i w hipermarketach budowlanych można kupić zestawy do naprawiania emalii (szpachla dwuskładnikowa i lakier). Potrzebny jest również drobniutki papier ścierny wodny oraz aceton (bądź inny płyn do odtłuszczenia).

Pracę zaczynamy od oczyszczenia uszkodzonego miejsca. Jeśli jest to tylko zarysowanie, po delikatnym przetarciu papierem ściernym odtłuszczamy uszkodzoną powierzchnię i dwu- lub trzykrotnie spryskujemy ją lakierem. W przypadku głębszych uszkodzeń trzeba zastosować szpachlę. Odprysk oczyszczamy z ewentualnych nalotów lub rdzy (można użyć twardszego narzędzia, na przykład płaskiego śrubokręta). Po starannym usunięciu pyłu naprawianą powierzchnię odtłuszczamy, a następnie nakładamy na miejsce uszkodzenia dwuskładnikową szpachlę. Gdy stwardnieje, trzeba ją przeszlifować, wygładzić i - po dokładnym odtłuszczeniu oraz osuszeniu - polakierować.

Skomentuj:

Odprysk na wannie