Kolor we wnętrzu: błękit

Elżbieta Błasikiewicz

Kolor nieba i morza równie pięknie jak w przyrodzie wygląda też we wnętrzach. Wnosi do nich relaksującą atmosferę, wywołującą miłe skojarzenia z otwartą przestrzenią. Chociaż z natury jest zimny, nie musi wychładzać pomieszczenia. Jak będzie na nas działać, zależy tylko od barw z nim zestawionych. A błękit komponować można z niemal każdym kolorem. Najbardziej klasyczne zestawienie tworzy z bielą. Czyste albo ciemne odcienie niebieskiego znakomicie prezentują się także w towarzystwie jaskrawych czerwieni, żółci czy oranży oraz neutralnej szarości, a turkusowe - z brązem, różem i zielenią.

WNETRZA POKOJ DZIENNY SALON MEBLE STYLIZACJA DOROTA KARPINSKA FOT. RAFAL LIPSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 1 (195) - 1 2008 PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 11 (229) - 11 2010 SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA MEBLE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 1 (195) - CZASOPISMA
<B>Kolor nieba i morza równie pięknie jak w przyrodzie wygląda też we wnętrzach. Wnosi do nich relaksującą atmosferę, wywołującą miłe skojarzenia z otwartą przestrzenią. Chociaż z natury jest zimny, nie musi wychładzać pomieszczenia. Jak będzie na nas działać, zależy tylko od barw z nim zestawionych. A błękit komponować można z niemal każdym kolorem. Najbardziej klasyczne zestawienie tworzy z bielą. Czyste albo ciemne odcienie niebieskiego znakomicie prezentują się także w towarzystwie jaskrawych czerwieni, żółci czy oranży oraz neutralnej szarości, a turkusowe - z brązem, różem i zielenią.</B> <BR />Jasny błękit zestawiony z bielą tworzy bardzo świeże, ale chłodne zestawienie kolorystyczne. W kompozycji użyto też trzeciej barwy - czekoladowego brązu, który wprowadził ożywczy kontrast do oszczędnie zaaranżowanego wnętrza.
Fot. Rafa3 Lipski

Skomentuj:

Kolor we wnętrzu: błękit