Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

11 pomysłów na wykorzystanie miejsca pod schodami

Anna Zaborska

Masz w domu schody z niewykorzystaną przestrzenią pod nimi? Zainspiruj się naszymi przykładami i wykorzystaj to miejsce do ostatniego centymetra.

schowki, aranżacje wnętrz, schody
Pod schodami
Fot. designanddiymagazine

Nowoczesna zabudowa pod schodami

Pod każdymi schodami prowadzącymi na piętro, znajduje się pusta przestrzeń, którą można udekorować lub wykorzystać.

System przechowywania: otwarte półki w przestrzeni pod schodami

Maksymalnie wykorzystujemy każdy metr kwadratowy. Instalujemy półki pod schodami jako otwarty system przechowywania. Doskonale nadają się do wystroju wnętrz, do przechowywania książek i różnych drobiazgów w koszach i pudełkach.
Świetnym sposobem, jest zastosowanie systemu z wysuwanymi pionowymi lub poziomymi półkami. Taka nowoczesna zabudowa pod schodami, pozwala ukryć buty, dodatkowe naczynia, parasole i walizki, a nawet składane wózki i rowery, jeśli przestrzeń ma odpowiednią szerokość i wysokość.

Przestrzeń pod schodami: miejsca pracy i szafa

To bardzo popularna opcja wykorzystania przestrzeni pod schodami. Przy braku miejsca takie biuro pod schodami może stać się bardzo przydatnym kącikiem w domu.
Prostym i praktycznym rozwiązaniem na zorganizowanie przestrzeni jest zwykła szafa pod schodami, wkomponowana w przestrzeń. Pozwala na wygospodarowanie wystarczająco dużo miejsca do przechowywania pościeli i ręczników, codziennych ubrań i różnych drobiazgów.

Dodatkowe pomieszczenie pod schodami

Oczywiście nie chodzi tu o garść starych pudełek z mopami i wiaderkami. Taki projekt przewiduje stworzenie spiżarni do przechowywania zapasów lub rzeczy, które nie pasują do ogólnego systemu przechowywania. Spiżarnia pod schodami może też stać się wejściem do pomieszczenia na parterze. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest umiejscowienie wieszaków na rowery pod schodami. Pozwala na bezpieczne przechowywanie nawet kilku sztuk przez zimę.

    Więcej o:

Skomentuj:

11 pomysłów na wykorzystanie miejsca pod schodami