Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wykorzystać miejsce pod schodami?

Monika Utnik-Strugała

Wydaje ci się, że miejsce pod chodami to stracona przestrzeń? Nic podobnego. To nietypowe miejsce można ciekawie wykorzystać, np. na dodatkowe schowki.

Przestrzeń pod schodami jest kłopotliwa. Wiele osób postrzega ją jako siedlisko kurzu i bałaganu. Dlatego często miejsce pod schodami bywa zabudowywane i pozostawione niezagospodarowane. Tymczasem można je ciekawie zaaranżować. W małych wnętrzach przestrzeń pod schodami warto wykorzystać na dodatkowe szafy, garderoby, schowki. W dużym domu pomysłów na aranżację może być znacznie więcej. Jesteś zapalonym sportowcem? Wykorzystaj to miejsce choćby na sprzęt sportowy, np. podwieś pod stopniami rower. Lubisz wino? Kilkanaście przegródek na butelki zrobi wrażenie.

W przestrzeń pod schodami nie zawsze uda się wpasować gotowe meble. Wstawione przypadkowo, zaburzą rytm stopni, psując efekt. Dlatego zabudowę warto zamówić u stolarza. Dodatkowo masz wtedy pewność, że każdy centymetr zostanie wykorzystany. Z pomocą mogą przyjść także nowoczesne meble modułowe. Dobrym pomysłem jest regał zbudowany z niezależnych kubików. Taka konstrukcja dostarczy miejsca na przechowywanie i nie zrujnuje portfela.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Jak wykorzystać miejsce pod schodami?