Klasyka i design w małym mieszkaniu
Nieduży metraż zwykle zmusza do zrezygnowania z planowanych dekoracji na rzecz rozwiązań funkcjonalnych. A może warto, zamiast na siłę upychać po kątach kolejne schowki, zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich drobiazgów? Pozbycie się nadmiaru pozornie niezbędnych rzeczy wpłynie pozytywnie nie tylko na wygląd mieszkania, ale przede wszystkim na jakość życia! To mieszkanie jest najlepszym na to dowodem.
Sprytnie zaplanowana kuchnia
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym nie da się utrzymać idealnego porządku przez cały czas - nawet przygotowanie herbaty lub kanapki skutkuje pozostawieniem śladów, na których sprzątanie od razu mało kto ma ochotę. Tutaj nie trzeba się tym problemem przejmować - ewentualny bałagan można szybko schować przy pomoc ruchomego frontu meblowego. Lustrzany cokół meblowy sprawia natomiast wrażenie, jakby cała zabudowa unosiła się w powietrzu.
Nowoczesna przestrzeń w starej kamienicy
Aranżowanie wnętrza z historią nigdy nie jest zadaniem prostym - na szczęście układ mieszkania nie nastręczał autorkom projektu większych problemów.
Perełki designu
Właścicielowi mieszkania zależało, by było ono urządzone nowocześnie i funkcjonalnie, ale jednocześnie z poszanowaniem dla zabytkowej architektury budynku. W salonie na suficie znalazła się lampa Vertigo zaprojektowana przez Constance Guisset.
Eleganckie meble
Część biurowa została wyposażona w meble marki Vank. Zestawienie ich z tapetą w paprotki i grzejnikami z poprzedniej epoki dało intrygujący efekt.
Im mniej, tym lepiej
W tym mieszkaniu nie ma miejsca na bogate dekoracje.
Dbałość o szczegóły
Kuchnia jest nieduża, ale piękna - i wykończona materiałami wysokiej jakości. Blat z corianu tworzy jedną całość ze zlewem, dzięki czemu strefa robocza wydaje się bardziej estetyczna.
Mariaż epok
Projekt zakładał wprowadzenie do aranżacji elementów przedwojennych - m.in. w formie stylizowanej stolarki drzwiowej czy grzejników rurowych. Z kolei ciężkie, aksamitne zasłony na oknach są jak stylowe obramowanie kadrów z podwórka.
Co na podłodze?
Na podłodze w mieszkaniu znalazło się drewno... pod postacią płytki ceramicznej. Właściciel zdecydował się na użycie tego materiału w obawie przed intensywną eksploatacją podłogi z prawdziwego drewna i ryzykiem jej zniszczenia - w mieszkaniu planuje bowiem organizować spotkania służbowe.
Minimalistyczne szafy
Czy meble w tym stylu są w stanie udźwignąć ciężar sąsiadowania z klasycznymi elementami we wnętrzu? Jak widać, tak!
Estetyczne połączenie
Kolejne zetknięcie dwóch epok możemy zaobserwować w łazience. Na ścianach znalazły się płytki-cegiełki, a na ich tle umieszczono nowoczesną ceramikę łazienkową.
Kolory w łazience
Drzwi w białym kolorze - dzięki nim pomieszczenie wydaje się jaśniejsze. Dodatkowo pięknie komponują się z "drewnianą" podłogą.
Stylizowane gniazdka
Bekelitowe włączniki światła i gniazdka idealnie wpisują się w charakter wiekowej kamienicy. Poniżej, dla kontrastu, mamy baterię i uchwyt, które wyglądają jak przypadkowo powyginane metalowe rurki.
- Więcej o: