Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zrób to sam: zdobimy meble na dwa sposoby

WYKONANIE I STYLIZACJA: Agnieszka Zabrodzka

Czego nie da się ukryć, trzeba wyeksponować - tą zasadą kierowała się stylistka, odnawiając wysłużone i niemodne meble. Mocne kolory oraz wyraziste motywy dekoracyjne skutecznie odwracają uwagę od nieciekawych form.

06.04.2011 WARSZAWA SESJA WNETRZE NA ZDJECIU SZAFA I BIURKO REWILTALIZOWANE PO ZMIANACH STYLIZACJA ZUZANNA WICIEJOWSKA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA
Czego nie da się ukryć, trzeba wyeksponować - tą zasadą kierowała się stylistka, odnawiając wysłużone i niemodne meble. Mocne kolory oraz wyraziste motywy dekoracyjne skutecznie odwracają uwagę od nieciekawych form. <BR /> Oba meble zostały pokryte akrylową farbą do drewna, a potem ozdobione za pomocą dwóch technik: malowania przez szablon (jak to zrobić, pokazujemy obok na przykładzie biurka) i przyklejania gotowych naklejek - ta praca nie sprawi nam trudności. Z folii, do której jest przymocowana naklejka, zdejmujemy zabezpieczający papier i przykładamy ją do podłoża. Stopniowo dociskamy wzór, najpierw rękami, potem używając miękkiej szmatki, tak by pod dekoracją nie pozostały pęcherzyki powietrza. Zdejmujemy folię i jeszcze raz dociskamy naklejkę szmatką, wygładzając ewentualne nierówności. <BR /> Kuracja piękności - odmienione meble nabrały młodzieżowego charakteru. Drzwi przemalowanej szafy ozdobiono naklejką z sylwetką Marilyn Monroe i jej autografem (takie i inne naklejki można kupić w wielu sklepach internetowych, cena od 100 zł). Esy-floresy na górze i na dole drzwi namalowano przez szablon.
Fot. Arkadiusz Ścichocki / Agencja Gazeta
    Więcej o:

Skomentuj:

Zrób to sam: zdobimy meble na dwa sposoby