Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Międzynarodowe Targi BUDMA 2018 ponownie w Poznaniu. Co pojawi się w programie?

red.

Już po raz 27 w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. Wydarzenie rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 2 lutego 2018 roku. W tym roku Targi będą oscylować wokół czterech salonów tematycznych oraz wielu interesujących wydarzeń dodatkowych. Szczegółowy program Targów przedstawiamy poniżej.

Międzynarodowe Targi BUDMA 2018. Co pojawi się w programie?
Międzynarodowe Targi BUDMA 2018. Co pojawi się w programie?
fot. mat. prasowe BUDMA

Tradycyjnie, już po raz 27 odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2018. O prestiżu tego wydarzenia świadczy najlepiej fakt, że są to najważniejsze targi budowlane w Polsce i tej części Europy. Targi są dedykowane przede wszystkim wykonawcom, architektom, projektantom, handlowcom i inwestorom. Co dokładnie znajduje się w programie tegorocznej edycji Targów BUDMA?

Do najważniejszych wydarzeń na tegorocznych Targach BUDMA można zaliczyć:

Największy w Polsce Salon Dachów

Bez wątpienia jest to największa Polsce ekspozycja producentów pokryć dachowych i akcesoriów i elewacji stalowych. Ekspozycja będzie można podziwiać w dwóch pawilonach (6, 6A). W ramach tego wydarzenia odbędą się imprezy towarzyszące, takie jak: Otwarte Zawidy Dekarzy i Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, które stanowią eliminacje do Mistrzostw Świata. Ciekawym aspektem targów jest Program BUDMA Hosted Buyers, który pozwoli zapoznać się z przedstawionymi ofertami kupcom i kadrze zarządzającej z zagranicznych rynków, uznawanych za najbardziej perspektywiczne w branży dachowej czyli Słowacji, Ukrainy, Węgier, Litwy, Czech Rumunii i Białorusi. Ważnym wydarzeniem będzie także Wieczór Dachy na BUDMIE, które jest zaplanowane na 30 stycznia. Będzie to nie tylko okazja do rozmów i wymiany opinii, ale także możliwość spotkania wystawców branży dachowej ze specjalnie wyselekcjonowaną grupą klientów. 

DESIGN 4 SENSES

Z pewnością jednym z wydarzeń wobec których nikt nie przejdzie obojętnie będzie strefa pokazowa Design 4 Senses. Jej zadaniem będzie wprowadzić zebranych gości w wyjątkowy świat zmysłowych doznań, dając przy tym ogromną dawkę wiedzy i inspiracji. Jak to możliwe? Design 4 Senses zaprezentuje wyjątkowe, ekskluzywne  produkty takich jakich marek jak:  Hörmann, Röben, Fakro czy Schody Marchewka.  Co ważne, prócz prezentacji marek będzie to także okazja by poznać niektóre właściwości prezentowanych produktów oraz ich zaawansowanej technologii. Trudno o lepsze miejsce do prezentacji produktów swojej marki, dlatego warto skorzystać z tej okazji i znaleźć się w wyjątkowym gronie najbardziej topowych marek i przedstawić swoje ofertę na Targach BUDMA.

IX Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy

Już po raz kolejny podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, które nie tylko wyłonią najlepszych młodych dekarzy w Polsce, ale także stanowią eliminacje do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które czekają nas jesienią 2018 roku na Łotwie. Zawodnicy zmierzą się w następujących konkurencjach: dachy strome, dachy metalowe, dachy płaskie i fasady. Wyniki konkursu będą znane 1 lutego podczas Targów BUDMA 2018 w Poznaniu. To wydarzenie jak co roku jest organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, którym zależy także by przyciągnąć jak najwięcej dekarzy z całego kraju. Właśnie dlatego prócz Mistrzostw Polski, na Targach BUDMA odbędą się także otwarte zawody w których będzie mógł wziąć udział każdy dekarz, który zechce powalczyć o atrakcyjne nagrody. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe atrakcje, takie jak pokazy i szkolenia.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodych Parkieciarzy

Na uwagę zasługuje także inne wydarzenie, które będzie miało miejsce na Targach BUDMA. Mowa o Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodych Parkieciarzy, które nazywane są najważniejszym wydarzeniem w branży parkieciarskiej w 2018 roku. Prócz reprezentantów Polski w konkursie wezmą udział także zawodnicy z Czech, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. Co ważne, zwycięzca mistrzostw oraz zdobywca drugiego miejsca będą mieli okazję reprezentować polskich parkieciarzy podczas Mistrzostw Europy w Mińsku.  Prócz tego uczestnictwo w Mistrzostwach zagwarantuje uczestnikom zaliczenie wykonywanych w czasie zawodów prac do egzaminu na dyplom czeladnika lub też mistrza w zawodzie parkieciarza.

XLVII edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”

Kolejnym wartym uwagi punktem, który znalazł się w programie tegorocznych Targów jest Turniej Budowlany „Złota Kielnia” adresowany do uczniów szkół zawodowych o profilu budowlanym. Do konkursu zgłosiło się niemal 70 szkół chętnych do wzięcia udziału w tym prestiżowym konkursie. Prócz możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w takich kategoriach jak dekarz, murarz, monter czy malarz będzie to także okazja do powalczenia o cenne nagrody oraz zwolnienie z egzaminu końcowego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.  Wśród partnerów  tego konkursu znaleźli się: Akademia Techniczna, PPG Deco, MPGN, Giacomini, Fakro oraz Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego. Konkurs jest organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej.

Monteriada – pokaz prawidłowych technik montażu stolarki otworowej

Do jednych z najważniejszych wydarzeń Międzynarodowych Targów BUDMA należy z pewnością Monteriada. Jej najnowsza, trzecia odsłona potrwa od 30 stycznia do 2 lutego. Więcej na ten temat przeczytasz tu: MONTERIADA 2018 - już od 30 stycznia na targach BUDMA

Co jeszcze znalazło się w programie tegorocznych Targów Budma? Na uwagę zasługuje z pewnością debata  architektoniczna, która jest stałym punktem programu corocznych Targów. Tym razem gościem specjalnym będzie holenderska pracownia MvEdV, słynąca z niekonwencjonalnych realizacji, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w prestiżowych konkursach - twórcy poznańskiego „Bałtyk Tower”.  Drugiego dnia Targów będzie można poznać kulisy powstania poznańskiego budynku. Innym wartym uwagi wydarzeniem będzie debata pt. Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość. Ekonomia – Ekologia – Technologia.  BUDMIE 2018 towarzyszyć będą targi KOMINKI, INTERMASZ oraz INFRATEC, które będą okazją do zaprezentowania najnowszych propozycji z zakresu maszyn i technologii dla budownictwa infrastrukturalnego.

Po raz pierwszy w 27 letniej tradycji Międzynarodowych Targów BUDMA, miesięcznik ŁADNY DOM będzie miał swoje specjalne stoisko. Dlatego też tym bardziej zapraszamy wszystkich zainteresowanych na tegoroczną edycję Targów i zachęcamy do odwiedzenia stanowiska ŁADNEGO DOMU.

Targi odbędą się w Poznaniu w dniach 30.01 - 02.02 2018 roku. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Międzynarodowe Targi BUDMA 2018 ponownie w Poznaniu. Co pojawi się w programie?