Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baterie kuchenne, które wyróżniają wnętrze

Beata Zielińska

Niektóre modele zaskakują bardzo oryginalną formą lub kolorem, a niektóre nawet świecą w ciemności. Oprócz tego znajdziemy armaturę, która będzie odpowiednia do kuchni urządzonej w danym stylu.

Geometryczna, składana wylewka pozwala wygodnie zmywać. Kiedy baterii nie używamy - zmienia się w ozdobę kuchni
Geometryczna, składana wylewka pozwala wygodnie zmywać. Kiedy baterii nie używamy - zmienia się w ozdobę kuchni
fot. FRANKE

O ciekawym wzornictwie – wygląd baterii powinien być dopasowany do całości aranżacji wnętrza. W pomieszczeniu utrzymanym w stylu minimalistycznym sprawdzą się baterie o stonowanej kolorystyce oraz o prostych formach, gdzie ograniczono liczbę zdobień. W kuchniach urządzonych w stylu futurystycznym znajdą zastosowanie modele inspirowane nowoczesną technologią i wyróżniające się ostrą paletą barw. Nie brakuje też armatury odpowiedniej do stylu retro, przywołującej na myśl atmosferę minionych epok.

Sygnowane znanym nazwiskiem – niektóre firmy podejmują współpracę z przedstawicielami światowego designu, takimi jak Philippe Starck, Antonio Citterio czy Ludovica i Roberto Palomba. Powstają dzięki temu całe kolekcje armatury (zarówno kuchennej, jak i łazienkowej) przyciągające wzrok niepowtarzalnym wyglądem i nadające całemu wnętrzu niewymuszonej elegancji, a przy tym wyróżniające się nowatorskim rozwiązaniem.

W modnych kolorach – intensywne, energetyczne barwy w kuchni potrafią wprawić w dobry nastrój. Zwolennicy takich rozwiązań kupią wybrane serie baterii na przykład w kolorze czerwonym, zielonym czy pomarańczowym. Poza tym dostępna jest armatura pokryta powłoką fotoluminescencyjną, która ładuje się energią świetlną i sprawia, że bateria świeci w ciemności. Dzięki temu w nocy w kuchni widać delikatną poświatę, która ułatwia poruszanie się. Powierzchnię tych baterii zabezpieczono przed śladami palców, przez co łatwiej jest utrzymać je w czystości.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

    Więcej o:

Skomentuj:

Baterie kuchenne, które wyróżniają wnętrze