Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy warto budować domy z drewna?

Redakcja Pressland

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu przytulnego domu z drewna. Obawiamy się jednak, że będzie to nietrafiona inwestycja. Nic bardziej mylnego - dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest wybudowanie stabilnej i trwałej przez wiele lat konstrukcji. Dziś chcielibyśmy przekonać Was, że budowa domu z drewna to dobra inwestycja. A dlaczego?

Czy warto budować domy z drewna?
Czy warto budować domy z drewna?
shutterstock

Czas budowy jest znacznie krótszy

Wybudowanie domu murowanego wymaga sporej ilości czasu, ale i dużo większego nakładu finansowego. Budowanie domu murowanego etapami zwiększa trwałość konstrukcji. Wszystko przez to, że mury potrzebują odpowiedniej ilości czasu do wyschnięcia. Część fachowców uważa także, że dom w stanie surowym powinien odstać zimę. Wspomniane problemy nie dotyczą domów z drewna. Tak naprawdę wystarczy kilka miesięcy by cieszyć się jego pięknem. A jeśli zdecydujesz się na posiadanie domu prefabrykowanego to nawet w kilka dni będziesz mógł cieszyć się jego pięknym widokiem na działce.

Budujesz, kiedy tylko chcesz

Decydując się na budowę domu murowanego musisz czekać na odpowiednie warunki atmosferyczne – zima najczęściej odpada. Jeśli jednak wybierzesz dom z drewna będziesz mógł zaczynać, kiedy tylko chcesz. Żadne warunki atmosferyczne nie ograniczają Was przed budową. W tym miejscu pragniemy również dodać, że drewno jest uważane za jedno z najstarszych i najwytrzymalszych materiałów budowlanych. Potwierdzeniem mogą być drewniane domy, które bez większego śladu zniszczenia stoją już od 100 lat. Z pewnością znacie takie historie. Aby jednak uzyskać taką trwałość należy zadbać o odpowiednie postawienie domu i późniejszą eksploatację.

Remonty są dużo przyjemniejsze

Budując dom mało, kto myśli o późniejszych remontach. Niestety, w życiu zdarzają się różne sytuacje i może okazać się, że instalację hydraulikę będziesz musiał wymienić już po 5 latach. Mając dom murowanych musisz się liczyć z koniecznością skuwania ścian a czasem nawet i podłóg. W przypadku domu z drewna – zapominasz o problemie i nie dość, że remont nie sprawia tyle problemu to czas jego trwania jest znacznie krótszy.

W tym miejscu mamy dla Was również niespodziankę. Otóż, mało, kto wie, ale domy drewniane znacznie łatwiej rozbudować bądź przebudować niż te murowane. W każdej chwili możesz połączyć dwa pomieszczenia ze sobą bądź z jednego wykonać dwa. Wystarczy, że postawisz drewnianą ściankę działową czy też zburzysz istniejącą.

Domy drewniane są bezpieczne

Najczęstszą obawą wspominaną przez osoby rozważające budowę drewnianego domu jest podatność konstrukcji na ogień. W tym momencie musimy zaznaczyć, że jest to jeden z najstarszych i już dawno nieaktualnych mitów. Otóż, dzięki nowoczesnym technologiom wszystkie drewniane elementy nie są podatne na ogień. Dodatkowo, dzięki ich wysokiej jakości utrzymanie temperatury wewnętrznej również nie sprawia problemów. Żadna zima nie będzie Wam straszna. Wszystko za sprawą właściwości drewna. W przypadku domów drewnianych z bali, jest ono w stanie zapewnić lepszą termoizolacyjność niż domy murowane. Domy szkieletowe wymagają dodatkowej izolacji, co i tak wpływa na znaczne zmniejszeni kosztów ogrzewania.

Domy drewniane są przytulne

Nie oszukujmy się. Porównując dom drewniany z domem murowanym w pierwszej kolejności zwracamy na urok pierwszego. Niespotykany, atrakcyjny wygląd sprawia, że chce się zajrzeć do środka. Odpowiednie urządzenie jego wnętrza sprawia z kolei, że bardziej przytulnego wnętrza nie znajdziecie nigdzie indziej.

Powodów dla których warto postawić dom z drewna jest wiele. Nie obawiajmy się jego trwałości - jest ona porównywalna jak w przypadku domu murowanego. Pamiętajmy jednak, by decydując się na taką inwestycję stawiać na sprawdzone firmy, które zadbają o jego profesjonalne wykonanie. Nie zapominajmy również o jego późniejszej konserwacji. Tylko a może aż tyle potrzeba, byś mógł cieszyć się najpiękniejszym domkiem, będącym Twoją własnością.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy warto budować domy z drewna?